7. Tijdschrift Heemschut Samenstelling van de redactie (per 31 december 2004) drs. H.C. (Bert) Franssen, eindredacteur a.i. dr. Ph.M. (Flip) Bosscher, redacteur J.D. (Jan Derk) Gerritsen, redacteur Het tijdschrift in 2004 Na slechts anderhalf jaar vertrok Maarten Meester op 1 oktober 2004 als eindredacteur. Het tijdschrift verliest in hem een kritisch, begaan en innovatief eindredacteur. Gelukkig werd Bert Franssen bereid gevonden om ad interim het eindredacteurschap te vervullen, iets dat hij ook in 2003 al eens met succes had gedaan. Ook jarenlang redactielid Anne Marie ten Gate verliet de redactie, evenals de recenter toegetreden Tessa van der Putten. Restyling Onder leiding van eindredacteur Maarten Meester is in 2004 gestart met de restyling van het tijdschrift. Belangrijkste veranderingen zijn het vanaf juni 2004 in full colour verschijnen van het tijdschrift, een nieuwe rubriekenstructuur en de uitbreiding van de taken van de redacteuren. Thema^s Het Jaar van de Verdedigingswerken kreeg vanzelf sprekend veel belangstelling in het tijdschrift. Zo wijdde het februarinummer een omslagartikel aan de verdedigingswerken in Groningen, draaide het in augustus om vestingboerderijen en stond het december nummer met het omslagartikel over vestingbouwer Menno van Coehoorn en een artikel over de herbestemming van verdedigingswerken geheel in het teken van het onderwerp. In het aprilnummer werd aandacht besteed aan het 750-jarig bestaan van de stad Alkmaar, terwijl het juninummer als thema Gotische Huizen had, met een special over de restauratie van 't Seepaert te Dordrecht. Een belangrijk aspect van de beschermingsfilosofie van Heemschut werd belicht in het themanummer 'behoud door stagnatie' dat verscheen in oktober.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2004 | | pagina 45