opgevat om de grenspaal te verplaatsen naar zijn tuin. Heemschutdag op het terrein van Sint Anna te Venray Hij heeft inmiddels een brief van Heemschut Op zaterdag 9 oktober 2004 vond de provinciale ontvangen, waarin wordt gewezen op het belang van excursie naar de voormalige psychiatrische inrichting de locatie. Deze brief heeft nog niet het gewenste Sint Anna te Venray plaats. De dag stond in het teken resultaat bereikt. Het is inmiddels wel duidelijk dat van de bedreiging van dit belangrijk cultuurhistorisch grenspalen geen eigendom van het Rijk en dus monument; er zijn plannen om op het terrein vogelvrij zijn. woningen en appartementen te bouwen. Naast de genodigden namen ongeveer zestig personen aan het Public Relations evenement deel. Het tijdschrift Heemschut wijdde in De PR-activiteiten in 2004 waren vooral gericht op de augustuseditie het hoofdartikel aan de Sint Anna. het regelmatig bijwerken van de website en het verzorgen van bijdragen voor het tijdschrift Heemschut. In het najaar is een folder over het Meldpunt verschenen, die op diverse plaatsen in Limburg ter beschikking van het publiek is gesteld. De provinciale commissie Limburg beschikt tenslotte sinds december over een promotiebord, dat als koffer kan worden meegenomen naar lezingen, excursies, open dagen enzovoort. Begin 2004 vond in het kader van de landelijke publieksactiviteiten het Muzikaal Monument Maastricht plaats. Een bijdrage daarover is opgenomen in hoofdstuk 5 over de landelijke publieksactiviteiten. Getneentelijk monumentenoverleg De technische adviseurs van de provinciale commissie Limburg nemen structureel deel aan het gemeentelijk monumentenoverleg in Sittard, Maasbracht en Roermond. Overige contacten Op 24 maart 2004 is de basis gelegd voor samenwerking tussen de provinciale commissie Limburg en de uit het Regionalverband Aachen van de Rheinischer Verein tur Denkmalpflege und Landschafts Schutz. De samenwerking is geformaliseerd doordat een lid van de commissie is toegetreden tot het bestuur van het Regionalverband Aachen. Provinciale publieksactiviteiten Vestingwerken Maastricht Öp zondag 16 mei 2004 organiseerde de commissie voor 50 Limburgse leden een rondleiding langs de vestingwerken in Maastricht. Harry Palmen, technisch adviseur van de commissie Limburg, hield tijdens de excursie een inleiding over de relatie tussen de schootsvelden van de linie van Dumoulin en het potentiële monument He Ravelijn5. Ook de in die schootsvelden geplande woningbouw door de gemeente Maastricht bleef niet onbesproken. Een gids van de Stichting Vestingwerken Maastricht leidde een rondleiding onder en om (een gedeelte van) de westelijk gelegen vestingwerken (linie van Dumoulin). De Lambertuskerk als centraal punt boven de vestingwerken werd ook in de excursie betrokken. 42

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2004 | | pagina 44