H.J. Nieuwenhuis, pr- adviseur B.J.M. Duimel het Voorontwerp Bestemmingsplan De Westerd II te Peize in. Dit bestemmingsplan houdt te weinig rekening met de cultuurhistorische aspecten van de omgeving. Gemeente Tynaarlo Op 2 februari werd schriftelijk bezwaar gemaakt tegen het Voorontwerp-Bestemmingsplan Eelde met betrekking tot het winkelcentrum en de invulling van het winkelgebied aan de Hoofdweg aldaar. De gemeente heeft inmiddels aangekondigd een overleg met alle betrokkenen en belanghebbenden te beleggen en zo te komen tot een breed gedragen plan. Public Relations In het verslagjaar liet Heemschut Drenthe zich regelmatig en prominent zien in de regionale media. Gevallen als de Koesteeg bij Borger en hoogbouw in Assen kregen alle aandacht. De Drentse Commissie moest zich in de publiciteit vrijwel altijd tegen nieuwe ontwikkeling keren. Helaas krijgt de commissie niet vaak een plan voorgelegd waar weinig of niets op aan te merken is. De website kreeg de nodige aandacht, maar is nog niet voldoende up-to-date. Provinciale Publieksactiviteit In het kader van het Jaar van de Verdedigingswerken werd op 18 september een bezoek gebracht aan de oude vestingstad Coevorden. Na de ontvangst op Het Kasteel en een inleiding over de geschiedenis van de stad stond een bezoek aan Museum het Arsenaal op het programma, waar naast vele historische zaken een prachtige maquette van de oude stad wordt bewaard. Na de lunch volgde een rondleiding door Coevorden. De belangstelling voor deze dag (max. 50 personen) was zo groot dat we helaas enkele mensen hebben moeten teleurstellen. OVERIJSSEL Adres secretariaat: Mw. A. Sloot-Habers Van Ittersumstraat 10 7721 DL Dalfsen telefoon 0529-433751 e-mail pjb.sloot@12move.nl Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2004) drs. H. Smit, voorzitter G. Witeveen, penningmeester mw. A. Sloot-Habers, secretaris ir. E.R. Huijgen, technisch adviseur ir. G.Th.M. De Lange mr. J. Langeler H.C. Methorst Prof. dr. N.P. Mol M.N.M. Overbeek ir. D.M. van der Schrier ir. J.M. Veldhuis drs. G.A. Westerink Mutaties In het jaar 2004 deden zich geen veranderingen voor in de samenstelling van de commissie. Vergaderingen In 2004 vergaderde de commissie zes maal: op 6 februari, 16 april, 18 juni, 17 september, 12 november en 17 december. Vijf keer werd vergaderd in het kantoor van Het Oversticht te Zwolle. De laatste vergadering van 2004 werd traditiegetrouw in een monumentaal pand in Deventer gehouden. Deze keer verleende de NV Bergkwartier, eigenaar van het oudste stenen huis van Nederland de voormalige Proosdij aan de Sandrasteeg, gastvrijheid aan de commissie. Beschermingsactiviteiten Evenals in voorgaande jaren was ook in 2004 een groot deel van de vergaderingen gewijd aan de behandeling van de gevallen waarvoor de medewerking van Heemschut werd gevraagd of die door de commissieleden zelf werden gemeld. Alle gevallen verschenen op de actielijst, die elke twee maanden werd aangepast en vernieuwd. Op de actielijst van december, stonden bijvoorbeeld 54 zaken verspreid over de hele provincie. De zwaartepunten lagen vooral in de steden met veel monumententen (Deventer, Kampen, Steenwijk, Zwolle en de steden in Twente). In 2004 werd ook veel aandacht besteed aan de steeds groeiende bedreiging van stads- en dorpsgezichten door (ver)bouwplannen; ondermeer gemeentehuizen, nieuwbouw 'inbreiding') in bestaande bebouwing, de verschijning van de 25

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2004 | | pagina 27