In totaal zeventig deelnemers en begeleiders vertrokken per historische tram uit Den Haag naar Delft. Het eerste programmaonderdeel was een bezoek aan het gerestaureerde pand 'de fundatie van Renswoude5 van Vereniging Hendrick de Keijser. Het bezoek werd toegelicht door de heer C. Huyts, directeur van Vereniging Hendrick de Keijser. De tocht ging verder naar Museum het Prinsenhof, waar een bezoek werd gebracht aan de tentoonstelling over Delfts blauw aardewerk. De gasten gebruikten de lunch in het 17e-eeuwse stadhuis van Delft. Burgemeester Verkerk verwelkomde de gasten en hield een interessante inleiding over de geschiedenis van Delft en de verbondenheid van de stad met de Oranjes. Een bezoek aan de Nieuwe Kerk sloot het programma in Delft af. Het gezelschap reisde per bus naar Kinderdijk. Burgemeester Sierksma van Nieuw-Lekkerland vroeg bij het zeer betrokken gezelschap aandacht voor de molens van Kinderdijk, sinds 1997 vermeld op de Werelderfgoedlijst van Unesco. Op dezê zonnige herfstdag vormden de negentien molens van Kinderdijk een illustratief beeld van het Nederlands cultureel erfgoed. Een 'fastferry' bracht het gezelschap van Alblasserdam naar Rotterdam. In Museum Boymans van Beuningen lichtte de heer H. Bongers, financieel directeur, in zijn welkomstspeech de geschiedenis en de collectie van dit museum toe. Het programma werd afgesloten met een Indisch buffet in het Paviljoen, het restaurant van het museum. Aantal deelnemers: 70 Deij verzorgde daarbij de orgelbegeleiding. Na afloop van het concert presenteerde de stichting het Walchers Costuum een historische modeshow met Zeeuwse klederdrachten. Sylvia van Dam Merrett begeleidde de modeshow. Aansluitend vond een inhoudelijk programma plaats over het plan Marina Veere, dat de bouw van een gebouw van tien meter hoog en negentig meter lang op de locatie van de voormalige Fokker loods beoogt. De provinciale commissie Zeeland heeft bezwaar aangetekend en een voorstel met alternatieven opgesteld, dat wordt ondersteund door andere betrokken organisaties ter plekke. Tijdens de bijeenkomst op 18 december zijn de bezwaren tegen de huidige plannen en het masterplan 'Behoud het gezicht op Veere5 voor de ontwikkeling van Veere toegelicht door de heer prof. P.A. Henderikx en de heer ir. E. de longh. De stadswandeling aan het einde van de middag werd begeleid door het spel van beiaard Van Eersel in het stadhuis van Veere. Het Muzikaal Monument werd afgesloten met een borrel in dat stadhuis. Aantal deelnemers: 130 Bijzonderheden: Gea Schilte was namens Heemschut te gast in een radioprogramma van Omroep Zeeland. Muzikaal Monument Veere; zaterdag 18 december Op zaterdag 18 december organiseerde Heemschut een Muzikaal Monument in de Kleine Kerk te Veere. Na het welkomstwoord door de voorzitter van de provinciale commissie Zeeland, de heer W. Heijbroek, voerde het Zeeuws Vocaal Ensemble onder leiding van Kees van Eersel een koorconcert uit. Marianne 17 - De modeshow van Stichting Het Walchers Costuum tijdens het Muzikaal Monument Veere

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2004 | | pagina 19