M/ v.# Bergen op Zoom en de West-Brabantse Waterlinie Merck toch hoe SterckJ zaterdag 25 september De West Brabantse Waterlinie, de verdedigingslinie tussen Bergen op Zoom en Steenbergen, heeft haar oorsprong in de Tachtigjarige Oorlog. Er wordt hard gewerkt aan het weer zichtbaar maken van de Linie en de cultuurhistorische waarde ervan. De totaalaanpak van de West-Brabantse waterlinie is een Belvedere- project en aanleiding voor de publieksactiviteit te Bergen op Zoom. Na de ontvangst in de Hofzaal van de Markiezenhof te Bergen op Zoom werden de deelnemers welkom geheten door de heer L. de Visser, voorzitter van de provinciale commissie Limburg. Vervolgens gaven achtereenvolgens mevrouw A. van den Berg, penningmeester van Heemschut en oud-burgemeester van Bergen op Zoom, de heer J. Sinke en de heer J. Bervaes een toelichting op de ontwikkelingen rond de West-Brabantse Waterlinie. Jazzpianist Mark van den Beemt voerde onder andere het voor deze gelegenheid apart bewerkte 'Merck toch hoe Sterck' uit. Na de lunch werd per touringcar het gebied met de forten Pinssen en Roovere bezocht. Mevrouw Van den Berg, de heer Sinke en de heer Hielkema verzorgden de toelichting. Aan het slot van de wandeling in Fort Roovere genoten de deelnemers van de demonstratie vendelzwaaien door het St. Sebastiaan Gilde in een van de voormalige grachten van het fort. Na de excursie ontving wethouder G.A. A.J.Janssen het gezelschap in de raadzaal van het 16e-eeuwse stadhuis te Bergen op Zoom. Architect ir. J. Weyts gaf een toelichting op de restauratie van dit monument. Tijdens het evenement zijn opnamen gemaakt door Frans Hoeben van de Filmaatschappij SNG, ten behoeve van de uit te brengen DVD over de West- Brabantse waterlinie. Aantal deelnemers: ochtendprogramma 120 middagprogramma 150 Bijzonderheden: financiële ondersteuning Grontmij Europa Nostra bezoekt Nederland, zaterdag 2 oktober Van 30 september t/m 2 oktober 2004 vond in Den Haag de najaarsconferentie van Europa Nostra1 plaats, met als thema 'Erfgoed Onderwijs, een Europees perspectief. Op zaterdag 2 oktober organiseerde Gea Schilte namens Heemschut de afsluitende excursiedag. Het excursieprogramma sloot aan bij het thema van het congres: erfgoed en educatie en hoe Nederland omgaat met de bewustwording van de jeugd voor ons cultureel erfgoed. Er werd een bezoek gebracht aan de compacte intieme Hollandse stad Delft, de molens van Kinderdijk illustreerden zeer goed de problematiek van onderhoud en restauratie van het culturele erfgoed en de stad Rotterdam vormde tot slot een 'dynamische' afsluiting. 15 De heer Costa Carras, vice-president van Europa Nostradankt burgemeester Verkerk van Delft voor de ontvangst in het stadhuis aldaar 1 Europa Nostra is in 1 963 opgericht als een Federatie van Niet-Gouvermentele Erfgoedorganisaties. De pan-europese federatie van meer dan 220 erfgoed NGO's is vertegenwoordigd in meer dan 35 landen. Vanaf het begin heeft een nauwe samenwerking bestaan met de Raad van Europa. Het Algemeen Secretariaat is gevestigd in Den Haag. President van Europa Nostra is ZKH de Prins Gemaal van Denemarken, Excutive President de heer Otto von der Gablentz. m

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2004 | | pagina 17