de locomotievenremise. Daar werd uitleg gegeven over de ligging en de functie van het gebouw. Tijdens de rondleiding door Nieuweschans kwam het verschil tussen een vesting en een schans aan de orde en werd een bezoek gebracht aan de Joodse begraafplaats en het Vestingsmuseum. In de Synagoge werden opdrachten over de monumenten in Nieuweschans uitgevoerd. De volwassen deelnemers aan het Muzikaal Monument konden bij het bezoek aan de synagoge kennis nemen van de gemaakte werkstukken. Middagprogramma Algemene Vergadering van Leden Alkmaar, zaterdag 1 7 mei Op 17 mei werd in de stad Alkmaar, 750 jaar oud in 2004, de Algemene Vergadering van Leden gehouden. Vergaderlocatie was de in 2003 gerestaureerde Kapelkerk. Het middagprogramma kwam tot stand gekomen met medewerking van de afdeling Monumentenzorg van de gemeente Alkmaar en bestond uit een drietal excursies door de jubilerende stad. De stadswandeling 'Alkmaar door de eeuwen heen' kende twee deelexcursies. De eerste groep bezocht de Grote Sint Laurenskerk. De deelnemers konden op grote hoogte zelf een kijkje nemen bij de restauratie van de gewelfschildering Het Laatste Oordeel in het koorgewelf. Hoog in het koorgewelf bevindt zich het restauratieatelier van Willem Haakma Wagenaar en Edwin van den Brink. De restaurateurs gaven zelf uitleg over de restauratie. De tweede groep bezocht het Stadhuis, waar gemeente secretaris mr. J. Cox in de raadzaal een lezing hield over de geschiedenis en restauratie van het monument. De derde excursie bestond uit een bustocht door de Schermer met een bezoek aan het Wilhelminagemaal en het 17e-eeuwse Noorderpolderhuis. Beide monu menten zijn slechts bij uitzondering te bezichtigen. Deze excursie kwam tot stand in nauwe samenwerking met de heer J. van Zon van de Stichting Schermer Molens. De gezamenlijke afsluiting vond plaats in de Llofvan Sonoy. Aantal deelnemers: 150 In samenwerking met Kasteel Middachten en de Alliantie, de Rhedense stichting voor Kunst Cultuur, werd op zondag 25 juli een openluchtconcert georganiseerd in het Groene Theater in de tuin van Kasteel Middachten. De muzikale uitvoering was in handen van het Duvaci Orkestar Braca Kadrievi, een uit acht leden bestaande Macedonische zigeuner familie. Zij voerden Romska Orientalna Musika uit. Na het concert werd een lezing over het kasteel gegeven en bezochten de deelnemers het monument. Aantal deelnemers: 100 Openlucht Concert Kasteel Middachten, de Steeg, zondag 25 juli 14 Het concert in de tuin van Kasteel Middachten

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2004 | | pagina 16