4. Public Relations Overzicht PR-adviseurs (per 31 december 2004) drs. P.H. van Gessel, voorzitter H.J. Derksen, plv. voorzitter mw. drs. M.J.A. Vooijs, Groningen G.G. Witsen Eli as, Friesland drs. E. Ie Gras, Drenthe H.J. Nieuwenhuis, Overijssel mw. drs. M.E. Koning, Gelderland drs. M.G. Lemmens, Utrecht E.G. Boshuijzen, Flevoland J.D. Gerritsen, Noord-Holland mw. G.L. Oen, Amsterdam E.F. van der Dussen, Zuid-Holland FJ. Goossen, Zeeland J.H. Kennen, Noord-Brabant ing. A.J. Bokhorst, Limburg De PR-adviseurs van de provinciale commissies kwamen in 2004 viermaal bijeen in het Korenmeters huis in Amsterdam: op 21 januari, 7 april, 6 juli en 12 oktober. Aan de orde kwamen de beschermings activiteiten in de diverse provincies, de website, Open Monumentendag en de publieksactiviteiten. De PR- adviseurs hebben net als in 2003 deelgenomen aan de workshop 'City Desk', het computerprogramma voor het bijwerken van de website. Het is de bedoeling dat een lid van de provinciale commissie, in de meeste gevallen de PR-adviseur, het provinciale gedeelte van de website bijhoudt. Vanaf 1 januari wordt de functie Coördinator Communicatie (voorheen PR en Voorlichting) op het Landelijk Bureau vervuld door Ewout van der Dussen. Zijn werkzaamheden richtten zich in 2004 op het opstellen van persberichten, de organisatie en verslag legging van de vergaderingen van de PR-adviseurs, de organisatie van de 55+ beurs, de openstelling van het Korenmetershuis tijdens de Open Monumentendag op 11 september en de productie van een mobiele beursstand. Een belangrijke taak was ook het leveren van inbreng voor een nieuw ledenwerfplan, dat in 2005 zal worden gerealiseerd. Begin 2004 is een pakket aan activiteiten voor leden werving opgesteld. Daar zijn de deelname aan de 50+Beurs en enkele barteracties uit voortgevloeid. Voor het opstellen van een uitgebreider ledenwerfplan is te weinig tijd geweest. Dit plan krijgt prioriteit in 2005. Het juninummer van het tijdschrift bevatte een interview met de voorzitter en directeur van de Vereniging Hendrick de Keijser en een artikel over de restauratie van het 'Seepaert' te Dordrecht, uitgevoerd door Vereniging Hendrick de Keijser. Alle 2800 leden van Vereniging Hendrick de Keijser ontvingen een exemplaar van het tijdschrift, met daarbij een wervende brief. Ook de gemeente Dordrecht verspreidde exemplaren van het tijdschrift. Heemschut streeft ernaar om naast het werven van nieuwe leden bestaande leden langer aan zich te binden. Bij wijze van proef is in 2003 gestart met acties om leden meer voordeel te bieden van het lidmaat schap. Daarbij wordt getracht aan te sluiten bij de publieksactiviteiten, het beschermingswerk, artikelen in het tijdschrift en/of jaarthema's. De acties zijn in 2004 voortgezet en onder de noemer 'Ledenservice' gepubliceerd in het tijdschrift. februari: korting publicatie Ruïnes in Nederland', door M J.Kuipers-Verbuijs, H. Klomp, N.C.M. Maes e.a., Cultuurhistorisch Studies. april: aanbieding Vesting Bourtange, 1 gratis introducé bij bezoek aan de vesting en 10% korting op logies, te combineren met het Muzikaal Monument te Nieuweschans op 17 april 2004. juni: korting publicatie LMiddachten. Huis en heerlijkheiddoor N. Conijn, R. van Immerseel e.a., Uitgeverij Matrijs. Een actie in het kader van het Muzikaal Monument te Middachten op 2 5 juli 2004. augustus: korting publicatie Het Groene Hart Een Cultuurlandschapdoor G. Borger, A. Haartsen en P. Vesters, Uitgeverij Matrijs. oktober: korting publicatie Werken met Zeeuwse kaarten. Handleiding bij het gebruik van oude Vergaderingen Coördinator Communicatie Ledenwerving Actie Vereniging H end riek de Keijser Ledeobïndïng 10

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2004 | | pagina 12