commerciële ruimten aan de Dorpsstraat in Warmond. Heemschut heeft bezwaar aangetekend tegen het voorbereidingsbesluit tot herziening van het bestemmingsplan Bebouwde Kom Warmond. Ook heeft Heemschut de RDMZ verzocht om het positieve advies in deze nader te onderbouwen. Zevenhuizen-Moerkapelle Ruim een jaar na het verzoek van Heemschut aan de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle om de Nesse polder en de daarin gelegen panden Vlietkade 16, 18 en 20 te Zevenhuizen door de monumentencommissie te laten evalueren op cultuurhistorische waarde, heeft de gemeente bericht dat een gespecialiseerd bureau de gevraagde evaluatie gaat uitvoeren. De evaluatie wordt waarschijnlijk begin 2004 afgerond. Public Relations De nieuw aangetreden PR-adviseur verzorgde de informatie over de Zuid-Hollandse ontwikkelingen en de provinciale publieksactiviteiten voor de rubriek Heemschut Actief in het tijdschrift. Hij heeft eveneens belangrijk voorbereidend werk verricht voor de excursie 2004, die in samenwerking met de commissie Utrecht wordt georganiseerd. Provinciale Publieksactiviteiten Excursie Burgers en boeren in de Alblasserwaard Op 24 mei 2003 organiseerde de commissie de excursie 'Burgers en boeren in de Alblasserwaard9. Na een lezing over waterbeheer in de Alblasserwaard in historisch perspectief en bezichtiging van het Tolhuis, kantoor van het Hoogheemraadschap van de Alblasserwaard en Vijfherenlanden te Gorinchem, werd de lunch gebruikt in museumboerderij De Koperen Knop te Giessenburg. Na een lezing door de heer H.A. de Kok, oprichter van De Koperen Knop, over de historie van de museumboerderij en de door hem gedane pre-historische vondsten in de Alblasserwaard, volgde een boottocht over het riviertje de Giessen. Tijdens deze boottocht werd informatie verstrekt over de boerderijen in de Alblasserwaard. Excursie Dordrecht De excursie naar Dordrecht vond plaats op 2 oktober 2003 en startte met een bezoek aan de tentoonstelling 'Willem Witsen stemmingen9 in het Dordrechts Museum. Hierna volgde een stadswandeling waarbij locaties werden getoond die ook door Willem Witsen waren afgebeeld. Panden waarbij Heemschut en de Vereniging Hendrick de Keyser betrokken zijn werden besproken en bezichtigd. De lunch werd gebruikt aan boord van de Veerdienst 3, tijdens een vaartocht naar Willemstad. De stadswandeling door Willemstad bestond grotendeels uit een voettocht over de vestingwallen. Tijdens de terugvaart naar Dordrecht werd aan boord een high tea geserveerd. ZEELAND Adres secretariaat: mw. mr. C.F.V. Herbers- Schoenmakers Sardijngeullaan 9 43 71 PS Koudekerke telefoon 0118-556175, 06-22601841 e-mail ineke.herbers@sbi.nl Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2003) drs. W. Heijbroek, voorzitter drs. F. Godthelp, vice-voorzitter mw. mr. C.F.V. Herbers-Schoenmakers, secretaris drs. H.M. van den Boomgaard, penningmeester mr. J.A. de Keuning, technisch adviseur F.J. Goossen, publiciteit adviseur G.M. Baijens J.H.L. Gerrits L.M. van der Gouwe D. van der Wekken dr. A.P. de Klerk, adviseur Mutaties Mevrouw Berit Sens verliet de commissie. De heren Van der Wekken, Gerrits en Van der Gouwe kwamen de commissie versterken. Zij hebben bijzondere aandacht voor de regio's Schouwen-Duiveland, respectievelijk West Zeeuws-Vlaanderen en Oost Zeeuws-Vlaanderen. De heer Baijens droeg het PR-adviseurschap over aan de heer Goossen, maar bleef wel in de commissie als lid. Vergaderingen! De commissie vergaderde zes keer: drie keer in subcommissie (voorzitter, secretaris, TA- en PR- adviseur ter voorbereiding op een commissie vergadering) en vijf keer in een subcommissie (voorzitter, PR-adviseur) voor excursies. Beschermingsactïviteiten Zeevaartschool Vlissingen De adviezen van de gemeenteraad en Raad voor Cultuur (beide positief) inzake de aanvraag voor de monumentenstatus zijn binnen. De desbetreffende consulent is bezig met de zogenoemde waardestelling (dat wil zeggen: het opstellen van een preadvies), waarop de beslissende instantie zal besluiten. Dat laatste kan nog wel enige tijd duren. Beeldkwaliteitsplan Boulevard Bankert Vlissingen De gemeente Vlissingen heeft een beeldkwaliteitsplan laten ontwerpen, waarin forse hoogbouw is voorzien aan de boulevard. Heemschut heeft te kennen gegeven op zich geen bezwaar te hebben tegen hoogbouw, maar wel tegen het inlijsten van het monumentenpand 33

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2003 | | pagina 35