het Groot- en het Nieuwe laboratorium op het Shellterrein onder de bescherming van de Monumentenwet. Geen directe bedreiging/ maar waakzaamheid: School in Rans dorp De voorgenomen uitbreiding van de school betekent een aantasting van het beschermde dorpsgezicht. Voormalig Stadhuis van Nieuw er-Amstel en het Asch er gebouw Beide rijksmonumenten zijn nu in gebruik bij het Gemeentearchief Amsterdam. Na de verhuizing naar De Bazel moet voor beide gebouwen een nieuwe bestemming worden gevonden. Verloren: Camperstraat- Tilanusstraat De waardestelling en het deskundigenrapport over de monumentale waarde van de woonblokken Camperstraat/Tilanusstraat hebben geleid tot een voorbescherming. Er kwam echter geen definitieve bescherming, met als gevolg dat de panden worden gesloopt. Geldersekade 82 De achtergevel en de insteek van het 17de-eeuwse pand aan de Geldersekade worden bedreigd door verbouwplannen van het bedrijfspand tot zes woningen. Heemschut heeft een zienswijze en bezwaarschrift ingediend. Het bezwaarschrift is ongegrond verklaard omdat de verbouwingen volgens de architect ongedaan gemaakt kunnen worden. Provinciale Publieksactiviteit Op 3 juli 2003 vond de excursie 'Landelijk Amsterdam' plaats. In het kader van het Jaar van de Boerderij organiseerde de commissie Amsterdam een fiets- en wandeltocht langs verschillende pittoreske dorpen in Waterland: Nieuwendam, Schellingwoude, Durgerdam, Ransdorp, Holysloot, Zuiderwoude en Zunderdorp. Onderweg werd door verschillende sprekers uitleg gegeven over de dorpen zelf, maar ook over de vele aspecten van het waterlandse- en dorpse leven in het verleden en in het heden, waarbij uitgebreid aandacht werd besteed aan de boerderijen. Public delations In het tijdschrift Heemschut verschenen aankondigingen voor de excursies en korte verslagen van acties. De website is regelmatig geactualiseerd. Overige activiteiten (een keuze): Open Monumentendag op zaterdag 13 september 2003 De commissie is actief betrokken geweest bij de Open Monumentendag in het Korenmetershuis. Stichting NCM De Provinciale Contactbijeenkomst van het NCM en de Stichting Steunpunt Cultureel Erfgoed Noord-Holland en de NCM Werkconferentie Erfgoed voor het onderwijs op 14 april 2003 werden bijgewoond. Start van het herstel Prof. Tulpstraat De leden van de commissie waren aanwezig bij de feestelijke start van de werkzaamheden door Stadsherstel. Inspraakavond Olympisch Stadion De commissie was vertegenwoordigd bij de inspraak avond over het Olympisch Stadion. Een verslag van die bijeenkomst is gepubliceerd in het tijdschrift Heemschut en op de website. 31

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2003 | | pagina 33