Gemeente TynaarloDe Punt Het verzet tegen de verplaatsing van de kwekerij Madestein naar het landschappelijk waardevolle perceel Groningerstraat 12 in De Punt is met succes bekroond. Gemeente Westeinseld Het bezwaar tegen de sloop en herbouw van het pand Witteveen 4 in Ruinen werd gehonoreerd. Public Relations In het verslagjaar nam Martin Hiemink afscheid van de commissie, die hem dank zegde voor het waardevolle werk dat hij in de loop der jaren verzette. Hiemink is opgevolgd door journalist Eric Le Gras. De PR-activiteiten richtten zich op berichtgeving in de regionale media. Kranten, radio en televisie besteedden ruim aandacht aan de activiteiten van Heemschut in Drenthe. Het ging onder andere om acties voor het behoud van de Vermeerschool en de karakteristieke boerderij in Assen, het verzet tegen de felgetinte speeltoren op een camping in een landschappelijk kwetsbaar stukje Drenthe en tegen de sloop van een boerderij in Ruinerwold. Provinciale Excursie De jaarlijkse excursie vond plaats op zaterdag 10 mei 2003 en had als bestemming Zuidlaren. Plaats van samenkomst was 't Veerhuis aan de Havenstraat, waar een algemene inleiding werd verzorgd door de raadsgriffier van de gemeente Tynaarlo. Zuidlaren valt sinds de gemeentelijke herindeling onder deze gemeente. Na de inleiding werd onder leiding van de raadsgriffier de tegenover 't Veerhuis gelegen Havezate Laarwoud bezocht. Deze havezate stamt uit de 18de eeuw en werd in 1958 in gebruik genomen als gemeentehuis van de toenmalige gemeente Zuidlaren. De excursieleden kregen een laatste kans om dit fraaie gebouw met zijn geheel in stijl gemeubileerde representatieve deel te bewonderen, aangezien het pand binnenkort aan zijn openbare functie wordt onttrokken. Na de lunch in 't Veerhuis bezochten de vijftig deelnemers de even verderop aan de Havenstraat gelegen, uit 1851 stammende, koren- en oliemolen De Wachter. Het bijzondere aan deze molen is dat zijn onderbouw een nog werkende stoommachine uit 1898 herbergt. Het geheel heeft een museaal karakter en de werking van de oliewringers, lijnzaadwalsen, koeken breker en pelmachine werd ter plekke gedemonstreerd. Landelijke Heemschutdag De commissie Drenthe leverde haar bijdrage aan de invulling en begeleiding van de Landelijke Heemschut dag in de drie noordelijke provincies op zaterdag 31 augustus 2003. De twee Drentse excursies voerden de deelnemers langs monumentale woonboerderijen en ontginningsboerderijen en gaven een inzicht in de historische boerderijbouw in de provincie. 19 Tegeltjeshuis te Erica TUfSöR JKÊÊÊÊÊI IJlWW"1* nmwmuiê

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2003 | | pagina 21