als onderwerp de geschiedenis van Den Haag vanaf de Middeleeuwen. De gezamenlijk afsluiting vond plaats in café Stout, een voormalige kosterwoning door Stadsherstel in 1994 verbouwd tot café-restaurant. Aantal deelnemers: 150 (maximum) Muzikaal Openlucht Monument Jachthuis St. Hubertus^ Otterlo Zaterdag 26 juli 2003 In samenwerking met het Nationaal Park de Hoge Veluwe werd in het 'Van Gogh-jaar? 2003 een openluchtconcert georganiseerd op de binnenplaats van het jachthuis St. Hubertus. Dit jachthuis werd in 1914 gebouwd naar een ontwerp van H.P. Berlage. Het duo Theodora Geraets (viool) - Erika Waardenburg (harp) voerde romantische 19de en 20ste-eeuwse muziek uit. Voorafgaand aan de muziekuitvoering vond in zes groepen de begeleide rondleiding plaats in het voormalige woonhuis van de familie Kröller Müller. Aantal deelnemers150 (waaronder 3 0 namens Nationaal Park de Hoge Veluwe, maximum) Bijzonderheden - Publicatie in het Gelders Dagblad - Financiële ondersteuning door het Prins Bernhard Cultuurfonds (Gelderland) en aannemingbedrijf J. Kneppers Landelijke Heemschutdag Zaterdag 30 augustus 2003 De Landelijke Heemschutdag werd in 2003 georganiseerd door de drie noordelijke provincies en stond geheel in het teken van het Jaar van de Boerderij. De deelnemers konden na de gezamenlijke ontvangst in de Brinkhof te Norg kiezen voor een excursie door het Zuidelijk Westerkwartier van Groningen, een excursie langs Zand en Veen in Friesland of een excursie langs monumentale woonboerderijen en ontginningsboerderijen in Drenthe. De excursies eindigden alle bij De Brinkhof in Norg, waar de gezamenlijke afsluiting plaatsvond. Aantal deelnemers: 250 (maximum) Open Monumentendag Zaterdag 13 september 2003 Tijdens de Open Monumentendag 2003 was het Korenmetershuis opengesteld voor bezoekers. Ruim 500 bezoekers maakten van de gelegenheid gebruik om het pandje te bekijken. Medewerkers van het Landelijk Bureau en vrijwilligers van de provinciale commissie Amsterdam verschaften informatie over de bouwgeschiedenis van het pand en over de doel stellingen van Heemschut. Aantal nieuwe leden: 17 Bezoek herbouwde boerderij Openluchtmuseum Arnhem Zaterdag 18 oktober 2003 Een van de kortingsacties in het kader van de ledenbinding (zie Public Relations) betrof een bezoek aan het Openluchtmuseum in Arnhem. Op 18 oktober 11 Jachthuis St. HubertusOtterlo

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2003 | | pagina 13