bibliotheek van de scholen van de prijswinnaars ontvingen een gratis jaarabonnement op het tijdschrift Heemschut. Restauratiebeurs De Nederlandse Restauratiebeurs is gericht op vakmensen, professionals en bestuurders uit de gehele culturele sector, evenals op eigenaren, huurders, bewoners van monumenten en liefhebbers van het cultureel erfgoed. De beurs vond plaats op 15, 16 en 17 mei 2003 in de Brabanthallen te 's-Hertogenbosch. De Heemschut-stand werd bemand door vrijwilligers en medewerkers van het Landelijk Bureau. Een speciale ledenwerfactie met een voor de beurs vervaardigde flyer van Heemschut leverde 51 nieuwe leden op. Het totaal aantal bezoekers van de beurs bedroeg 6.500. Beraad Educatie Heemschut heeft deelgenomen aan het Beraad Educatie, dat wordt georganiseerd door het NCM. Het doel van dit beraad is om te komen tot initiatieven om het culturele erfgoed en de rol van Heemschut daarin meer bij leerlingen onder de aandacht te brengen. Jaar van de Boerderij Het jaar 2003 had als thema het Jaar van de Boerderij. Het gehele jaar heeft Heemschut aandacht aan dit thema geschonken. Het aprilnummer van het tijdschrift was gewijd aan boerderijen en ook de verschillende publieksactiviteiten en de Landelijke Heemschutdag stonden in het teken van het agrarisch erfgoed. Jaarcongres Cultuurtoerisme Op 12 juni 2003 vond het jaarcongres Cultuur toerisme in Gouda plaats. De toeristische en de cultuurhistorische sector zijn in dit platform vertegenwoordigd. Ook Heemschut heeft deelgenomen aan het jaarcongres. 9

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2003 | | pagina 11