NoorcUHolland Samenstelling van de provinciale commissie Mutaties Beschermingsactiviteiten Enkhuizen Haarlem Adres secretariaat: p/a Marsmanlaan 23 1422 CG Uithoorn e-mail: martref@tref.nl per 31 december 2002) drs. F.J.A. IJsselmuiden, voorzitter drs. F.F.M. Repko, vice-voorzitter mw. A.I.Th. Mars, secretaris H.M.B. van der Velden, penningmeester J.D. Gerritsen, pr-adviseur W. Schagen, technisch adviseur H. Dirkx, technisch adviseur ir. P.M. Capelle, technisch adviseur A. Boezaard mw. drs. A.M. ten Cate drs. K. Loeff H.J. Over de Linden Mevrouw Mars heeft de functie van secretaris overgenomen van de heer Loeff. De heer Laarakkers heeft de commissie verlaten. Patrimonium. In Enkhuizen is met succes gevochten voor het behoud van de karakteristieke wijk Patrimonium. Landmark. Het lijkt er op dat er succes zal worden geboekt met de bedenkingen van Heemschut tegen de zogenaamde Landmark. Deze nieuw te bouwen toren van 50 meter hoogte moet wonin gen, een congresruimte en een hotel gaan bevatten. De toren wordt bij de zuidelijke entree van de stad opgetrokken en zal geen verstoring van de eeuwenoude skyline van Enkhuizen betekenen. Heemschut heeft echter wel gehoor gekregen voor de kritiek, dat de toren te hoog is en dat er wel het nodige te verbeteren valt aan de architectuur. Houtvaartbad. De strijd voor het historische Houtvaartbad, een schepping van de oud-stadsar chitect van Haarlem Dumont, heeft succes gehad. Geldnood zou reden zijn dit gebouw af te breken, maar de wethouder heeft nu de verzekering gegeven, dat er hoe dan ook financiën voor gereserveerd zijn. Villa's Spaarne. Bij de Raad van State hebben we samen met de Vereniging Haerlem en Stichting deHoeksteen gepleit voor het behoud van 2 historische villa's aan het Spaarne op het terrein van het Spaameziekenhuis, de voormalige Mariastichting. Dit ziekenhuis wordt opgeheven en er komt een nieuw ziekenhuis in Hoofddorp. De beide villa's, De Houtlommer en De Merel, zijn ook vol gens de adviseur van de Raad van State, die wij tevoren daarover hebben geconsulteerd, van his torische waarde en de geplande nieuwbouw van 15 meter hoogte past volgens hem niet in de hoogte, de schaal en de aard van de historische bebouwing. 33

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 35