De Hucht. Op het stuifduin Puiflijk staat een oude (ca. 1850) tabakinzamelingsplaats. Op initiatief van de Stichting Baet en Borgh is een artikel 3-procedure gestart, resulterend in een positief advies van de Raad van Cultuur. De gemeente heeft negatief geadviseerd. Het standpunt Rijksdienst voor de Monumenten-zorg wordt afgewacht. Ede Enka'fabriek 1922)In verband met sloopdreiging heeft Heemschut met de Stichting Industrieel Erfgoed en de gemeente Ede een artikel 3-procedure ingesteld voor aanwijzing als Rijksmonument. Plan Kernhem. In het Uitvoeringsplan Veluwe is het gebied als beschermenswaardig aangemerkt (o.a. een vleermuizenreservaat). Het voorstel is om Kernhem en de boerderijen tot beschermd dorpsgezicht te maken. Hiertoe zijn zienswijzen neergelegd bij de gemeente Ede. Eist Boerderijcomplex Rijzenburg (teruggaand tot inde 16e eeuw). De boerderij staat leeg en heeft nog geen nieuwe bestemming. Reden voor B&.W het boerderij complex van de Gemeentelijke Monumentenlijst af te voeren. Tegen deze gang van zaken hebben burgers, de historische verenig ing en Heemschut bezwaar aangetekend. Initiatiefgroep tot herbestemming is voorgesteld. Harderwijk Uitbreiding bedrijventerrein 'LorentZ'OOSt'De gemeente had het voorontwerp bestemmings plan ter beoordeling toegestuurd. Hierdoor kon vroegtijdig worden gewezen op enige aandacht spunten. Hengelo Nota Structuurvisie Hengelo Kom'Commentaar geleverd op het belang van het esdorp dat nog steeds het karakter van een plattelandskern heeft. Hiermee harmoniëren sommige voorgestelde bouwhoogten en -volumen niet. Geadviseerd is om een groenstructuurvisie voor zowel de kom als de gehele kern te ontwerpen. Huissen WindturbinesHeemschut heeft bezwaar aangetekend tegen het plan om in het open rivieren landschap drie windmolens te bouwen met een rotorhoogte van 110 m. Een eigen windmolen notitie is in de maak. Millingen Sloopdreiging van boerderij Het Stuupke vormde de aanleiding van de commissie om de gemeente te adviseren een monumentenbeleid te gaan voeren. Hierop heeft de gemeente positief gereageerd. Nijkerk Molenplein. Plannen voor een grote supermarkt in de dorpskern bedreigen het voortbestaan van enige monumentale panden, waaronder een voormalige eierhal. Heemschut heeft de betrokken bewonersgroep geadviseerd over behoud. Nijmegen Estelgebouw (1974, architect A. Bodon, kantoorgebouw van toenmalig staalconcern Estel). De open onderverdieping van dit op de stuwwal gelegen gebouw wordt volgens plan van de huidige gebruik er dichtgezet. Het bezwaar van Heemschut tegen de (ver)bouwvergunning werd niet gegrond verk laard. Singels. Het rooien van bomen ten gunste van een busbaan is na overleg tussen de provinciale com missie en de gemeente van de baan. 28

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 30