Qemeente Aa en Hunze BallooHeemschut Drenthe probeert de sloop van de karakteristieke boerderij aan de Balloo 64 te Balloo te voorkomen. Rolde. Het bezwaar tegen de bouw van appartementen aan de Asserstraat 1 te Rolde is door Gedeputeerde Staten afgewezen. Qemeente T'ynaarlo Eelde-PaterswoldeHeemschut Drenthe ondersteunt de bewonersgroep van Eelde-Paterswolde in hun strijd tegen de woningbouw in de tuin van het voormalig gemeentehuis. De Punt. Heemschut Drenthe heeft een bezwaar ingediend tegen de bouw van kassenkwekerij Madestein in De Punt. Qemeente Noordenveld Nieww-Roden. Heemschut probeert samen met Dorpsbelangen om woningbouw in de Brinkbuurt in Nieuw-Roden tegen te gaan. Leek. Heemschut Drenthe heeft een zienswijze op het stedenbouwkundig masterplan met betrekking tot de nieuwbouwwijk Oost-Indië (gem. Leek) ingediend bij de gemeente. Westervelde. De zienswijze van Heemschut op het Bestemmingsplan Beschermd dorpsgezicht Westervelde is grotendeels door de gemeente overgenomen. Veenhuizen. Het bezwaar bij de gemeente tegen de Rondweg Veenhuizen is weer ingetrokken. Qemeente Borger-Odoorn Borger. De actie van Heemschut tegen het kappen van eiken aan de Koesteeg in Borger loopt nog. Exloo. Heemschut heeft een zienswijze op de bouw van het asielzoekerscentrum te Exloo bij natuurgebied Hunzedal ingediend bij de gemeente. Qemeente Emmen Klazienaveen. Het bezwaar van de buurtbewonersgroep tegen de bouw van Woning-winkelcom- lex 't Schip in Klazienaveen wordt ondersteund door Heemschut, maar is afgewezen door de Raad van State. Erica. De actie tot behoud van de directiewoning aan de Havenstraat 2 te Erica is geslaagd. Qemeente Coevorden Coevorden. Heemschut onderstreept de mening van de historische vereniging Coevorden dat het Centrumplan/Marktplein/nieuwbouw gemeentehuis in Coevorden aangepast moet worden. Sleen. De bewonersgroep is tegen de bouw van woningen in het centrum van het dorp en wordt daarin gesteund door Heemschut. Oosterhesselen. Heemschut Drenthe heeft een zienswijze tegen de wijziging van het bestemmingsplan, als gevolg van de uitbreiding van de paardenhouderij aan de Burg. De Kockstraat 15 te Oosterhesselen, ingediend bij de gemeente. Qemeente De Wolden Ruinen. Heemschut heeft de geslaagde actie van de bewonersgroep Ruinen tot behoud van het Groene hart van Ruinen ondersteund. Ruinerwold. Het verzoek tot behoud van het karakteristieke pand aan de Dijkhuisen 1 te 22

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 24