Muzikaal Monument Breda, zaterdag 14 december Ter gelegenheid van de Monumentendag Zutphen bracht Heemschut in de bekende serie de cultuurhistorische folder 'Zutphania Turrita' uit. In het kader van het project 'Verover je eigen mon ument' van het VSB fonds werden in het stadhuis doorlopend videoclips gedraaid. Het project is bedoeld om jongeren meer bij monumenten te betrekken. Als slotactiviteit werd door de stichting Alexander, een organisatie voor beleidsgericht jongerenonderzoek, in samenwerking met onder andere Heemschut en vertegenwoordigers van het VSB fonds door jongeren van Scouting Gelderland een loungeparty georganiseerd in de Lutherse Kerk. De loungeparty werd bijgewoond door circa 50 jongeren. Deelnemers Monumentendag: 165, waarvan 100 leden van Heemschut Aanwezigen discussie: circa 50 Vanwege het 750-jarig bestaan van de stad Breda vond het Muzikaal Monument in de Oranjestad plaats, in de Lutherse Kerk. Mevrouw drs. A.H.M.J van Delft, voorzitter commissie Brabant, sprak het welkomstwoord en de heer A. Adank, wethouder van Economische Zaken, Cultuur en Grondbezit gaf een uitgebreide inleiding over het monumentenbeleid in Breda. De heer M. Berends, medewerker monumentenbeleid van de gemeente Breda, lichtte de bouwgeschiedenis van de Lutherse kerk toe. Het Muzikaal Monument met als titel 'Klinkende Munt' werd uitgevoerd door het Trio Pétillant, bestaande uit Brechtje Roos (blokfluit), Ralph Meulenbroeks (viola da gamba) en Michael Hinderink (klavecimbel). Aansluitend konden de aanwezigen deelnemen aan een begeleide stadswandeling. Aantal deelnemers: 92. Bijzonderheden: Het Prins Bemhard Cultuurfonds Noord-Brabant ondersteunde met een financiële bijdrage dit Muzikaal Monument. De voorbereiding van de loungeparty in de Lutherse Kerk te Zutphen 15

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 17