Landelijke Heemschutdag, zaterdag 31 augustus Open Monumentendag, zaterdag 14 september Monumentendag Zutphen, zaterdag 5 oktober De jaarlijkse Heemschutdag werd in 2002 in Overijssel gehouden, op Kampereiland en in de oude Mastenbroeker-polder, Belvederegebied bij uitstek. Met vijf touringcars werden de 250 deelnemers door het fraaie gebied gevoerd, onderbroken door een lunch in Kampen met aansluitend wandelin gen door de Hanzestad. De dag werd afgesloten met een bezoek aan het pittoreske Hasselt. Deze hanzestad vierde in 2002 het 750-jarig bestaan. Het thema van de 16e landelijke Open Monumentendag voor 2002 was 'Koopmansgeest, monumenten van de handel'. Veel monumenten met raakvlakken met de handelshistorie waren opengesteld, waaronder het Korenmetershuis. Maar liefst 500 bezoekers hebben het Korenmetershuis bezocht en kennis genomen van de geschiedenis van het Korenmetersgilde en van de bouwgeschiedenis van het pand. De medewerkers van het landelijk bureau en de vrijwilligers van de provinciale commissie Amsterdam verschaften de bezoekers informatie over de doelstelling en activiteiten van Heemschut. Bezoek aan het nieuwe stadhuis tijdens de Heemschut Monumentendag Zutphen Het thema voor de Monumentendag Zutphen was 'Een stad die leeft, vernieuwt zich'. Het Centraal Informatiepunt was gesitueerd in het nieuwe stadhuis aan het 's-Gravenhof. Burgemeester J.A. Gerritsen sprak het welkomstwoord. Het nieuwe stadhuis, de St. Walburgiskerk, de Burgerzaal van het Oude Stadhuis, het Agnieten Convent, de Broederenkerk (Openbare Bibliotheek) en de in restauratie zijnde St. Janskerk waren speciaal opengesteld. Bovendien was in de Vispoorthaven het gerestaureerde zeilend riviervrachtschip Walravia uit 1906 te bezichtigen, evenals een nog te restau reren soortgelijk schip. Onder leiding van het Gidsenteam van Zutphen vonden stadswandelingen plaats. Door de heer P. de Neeling werd een themawandeling '20e-eeuwse architectuur in de bin nenstad' verzorgd. In de middag hield één van de betrokken architecten van architectenbureau Rau, de heer Hol, een inleiding over de bouw van het stadhuis. De daarop volgende discussie vond plaats in aanwezigheid van burgemeester J.A. Gerritsen en de architect E.J. Hoogenberk en werd geleid door de heer W. de Boer, Eerste-Kamerlid voor Groen Links. Namens de RDMZ was de heer W. Prent aanwezig. 14

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 16