Muzikaal Monument Assen, zaterdag 6 april Monumentendag Enkhuizen, zaterdag 11 mei Middagprogramma Algemene Vergadering van Leden, Nederlands Architectuurinstituut Rotterdam, zaterdag 8 juni Op zaterdag 6 april was Heemschut te gast in de fraaie monumentale Statenzaal van het voormalige Gouvernementsgebouw (sinds 1982 Drents Museum) te Assen. Het welkomstwoord werd gespro ken door de voorzitter van de provinciale commissie Drenthe, de heer ir. P. Groen. De heer Groen ging tijdens zijn toespraak onder andere in op de geschiedenis van de Statenzaal. Het duo Theodora Geraets en Erica Waardenburg (viool/harp) voerde 19e-eeuwse werken uit van diverse componisten. Aansluitend werd tijdens een begeleide stadswandeling onder andere een bezoek gebracht aan de tuin van Huize Overcingel, destijds gebouwd in opdracht van de Ontvanger Generaal van de belastingen in Drenthe, mr. Johannes van Lier. Aantal deelnemers: 120 (maximum) In het VOC-jaar 2002 heeft Heemschut een monumentendag georganiseerd in Enkhuizen, een stad met een rijk VOC- verleden. Het programma van de dag was samengesteld met hulp van de heer E. Baan, projectcoƶrdinator van het VOC- jaar. De heer F.C. Jans, wethouder van de gemeente Enkhuizen, gaf het startsein van de dag in de Westerkerk, waar ook het Centraal Informatiepunt was gevestigd. Naast de Westerkerk waren het Stadhuis, de Zuiderkerk, het Snouck van Loosenhuis en de Oud-Katholieke Kerk (parochie van HH Gummarus en Pancratius) speciaal voor de gelegenheid opengesteld. De stadsbeiaardier Frits Reynaert gaf een geslaagde demonstratie in de Drommedaris, waar ook het carillon bezichtigd kon wor den. Onder leiding van gidsen van de Vereniging Oud Enkhuizen werden stadswandelingen gehouden. De wandelin gen gingen onder andere langs het Zuiderzeemuseum, waar de heer K. Koeman van de Vereniging Oud Enkhuizen bereid was om vanwege grote belangstelling tweemaal dezelfde lezing te verzorgen in de Erwtenkamer. Aantal deelnemers: 220 Bezoekers van het Stadhuis tijdens de Heemschut Monumentendag Enkhuizen Het middagprogramma van de Algemene Vergadering van Leden was samengesteld in nauwe samenwerking met Bureau Monumenten van de gemeente Rotterdam. De deelnemers konden kiezen uit vier excursies, die alle een ander aspect van Rotterdam belichtten. Zo konden de deel nemers kiezen uit een wandeling door het 19e-eeuwse Rotterdam, een wandeling door de Rotterdamse binnenstad, een bustocht langs de havens en een wandeling door historisch Delfshaven. De middag werd afgesloten met een gezamenlijke borrel in het NAi. Aantal deelnemers: 98 13

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 15