5. Public Relations Vergaderingen Presentaties tijdschrift Internet Samenwerking stichting Open Monumentendag De pr-adviseurs van de provinciale commissies kwamen in 2002 vier maal bijeen in het Korenmetershuis te Amsterdam. Tijdens de vergaderingen is gesproken over de ontwikkeling van de website, het jaarprogramma voor de publieksactiviteiten en de planning en inhoud van de provinciale publieksactiviteiten. In 2002 zijn drie uitgaven van het tijdschrift officieel gepresenteerd. Het februarinummer, met een artikel over het werk van bouwhistoricus dr. ir. A.H. van Drunen, werd gepresenteerd in Den Bosch. De voorzitter van de commissie Noord-Brabant, mevrouw drs. A.H.J.M. van Delft, reikte het eerste exemplaar uit aan de burgemeester van Den Bosch, de heer mr. dr. A.G.J.M. Rombouts. Het tijdschrift van april werd gepresenteerd in Museum Simon van Gijn te Dordrecht vanwege een artikel in dat tijdschrift van de heer drs. J.J. Bollebakker over de recente restauratie van het museum. Het eerste exemplaar werd aangeboden aan burgemeester R.J.G. Bandell van Dordrecht. Het oktobernummer was gewijd aan de hoogbouw in Den Haag en werd op 11 oktober in het gemeentehuis van Den Haag door de voorzitter van de commissie Zuid-Holland drs. J.J. Bollebakker aangeboden aan de burgemeester van Den Haag, de heer drs. W.J. Deetman. Tijdens deze gelegen heid hield de stedenbouwkundige prof. dr. ir. R.A.F. Smook een kritische beschouwing over het spanningsveld tussen stedenbouwkundig beheer van historische binnensteden en het toelaten van hoogbouwprojecten in, of in de directe omgeving van, de binnenstad. De website van Heemschut is een belangrijke toegangspoort voor monumentaal Nederland op internet. Op www.heemschut.nl is het laatste nieuws over Heemschut te vinden en staat informatie over de beschermingsactiviteiten, de provinciale commissies en de publieksactiviteiten. De provinciale commissies hebben een eigen gedeelte op de website, dat ook door hen zelf wordt bijgewerkt. De website-redactie kreeg een formele status als projectgroep voor de verdere ontwikkeling van de website van Heemschut. In 2002 is extra subsidie van de RDMZ ontvangen voor het verder uitbouwen van de website, onder andere met een meldpuntfunctie. In 2002 is met de stichting Open Monumentendag gesproken over een nauwere samenwerking. De organisatie van de Open Monumentendag is geheel in han den van de stichting, maar op het inhoudelijk vlak zou men graag gebruik willen maken van de kennis van Heemschut. Vooruitlopend op de nauwere samenwerking heeft Heemschut tijdens de Open Monumentendag op 14 september 2002 het Korenmetershuis opengesteld voor het publiek. 11 Bezoekers tijdens de Open Monumentendag bekijken de presentatie over de geschiedenis van het Korenmetershuis

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2002 | | pagina 13