8. Publieksactiviteiten De publieksactiviteiten maken sinds 1998 deel uit van het jaarprogramma van Heemschut. De evenementen worden georganiseerd door het landelijk bureau in overleg met de provinciale commissies, de WV's en historische verenigingen. In 2001 zijn er 3 Monumentendagen en 3 Muzikale Monumenten georganiseerd. Het jaarpro gramma stond vermeld in het tijdschrift Heemschut en op de Heemschut website. Elk evenement werd apart aangekondigd in het tijdschrift, in combinatie met een achtergrondar tikel. Voor de evenementen zijn persberichten opgesteld en verzonden naar de landelijke en regionale pers. Aan de vooravond van de evenementen vonden Live-interviews plaats op de regionale radio. In het kader van de Monumentendag in Thom en Harlingen zijn fraaie cultuurhistorische folders uitgegeven. Vele belangstellenden hebben gebruik gemaakt van de mogelijkheid om deze folders via de website of bij het landelijk bureau van Heemschut te bestellen. Muzikaal Monument Schiedam, zaterdag 27 januari Het eerste Muzikale Monument van 2001 vond plaats in Schiedam. Plaats van handeling was het pand 'de Gekroonde Brandersketel' van het Nederlands Gedistilleerd Museum. De heer L.A. Hafkamp, wethouder van onder andere ruimtelijke ordening en cultuur van de gemeente Schiedam, sprak het welkomstwoord. Voorafgaand aan het Muzikaal Monument vond een begeleide stadswandeling plaats door de 14e-eeuwse Lange Haven onder begeleiding van gidsen van de historische vereniging Schiedam. De 75 bezoekers zijn tijdens het muzikale gedeelte door de klassieke gitarist Lrans Brekelmans meegenomen op reis door de tijd van de gitaarmuziek van de 17e tot de 20e eeuw. Op uitnodiging van de voorzitter van de Bond Heemschut en de voorzitter van de provinciale commissie Zuid-Holland vond aansluitend aan het Muzikaal Monument in Schiedam de Nieuwjaarsreceptie 2001 plaats. Voor de eerste maal een nieuwjaarsreceptie op locatie, een door het dagelijks bestuur gewenste nieuwe vorm van samenwerking binnen de vereniging. Op de geanimeerde bijeenkomst waren ruim 100 Heemschutters uit het gehele land. Muzikaal Monument Den Haag, zaterdag 17 februari "Het Haags Muziekleven in de 18e eeuw" Tijdens de tentoonstelling 'Heren van Stand: 800 jaar geschiedenis van het geslacht van Wassenaer' in het Haags Historisch Museum organiseerde Heemschut in de Schutterszaal het Muzikaal Monument van februari. De heer mr. drs. B.J. Bruins, wethouder van verkeer, binnenstad en beschermde stadsgezichten, sprak het welkomstwoord. Het ensemble Batave Tempe, genoemd naar een gedicht van Constantijn Huygens, bracht werken ten gehore van onder andere Unico Wilhelm Graaf van Wassenaer Obdam, Q. van Blankenburg en Jean Baptiste Luly. Batava Tempe legt zich toe op het samenstellen en uit voeren van literair-muzikale programma's over onderwerpen uit het verre en nabije verleden. Nauwgezet historische onderzoek maakt een nieuwe samenhang mogelijk tussen liederen, instrumentale muziek en gesproken teksten. Na het Muzikale Monument gaf de heer drs. M.P. van Maarseveen, directeur van het Haags Historisch Museum, een korte inleiding op de tentoonstelling. Daarna konden de 81 bezoek ers de tentoonstelling bezoeken. 45

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 46