bruggen als onderdeel van de openbare ruimte. Dit nummer werd officieel gepresenteerd in het Dordrechts Museum. In het juni-nummer stond de restauratie van het Rijksmuseum in Amsterdam centraal. Het augustus-nummer besteeddde aandacht aan een belangrijk discussiepunt bij restauraties: het kleurgebruik. In het oktober-nummer was weer veel aandacht voor interieurs met een verslag van de Manifestatie Historisch Interieur 2001. Het december-nummer tenslotte had als omslagartikel de restauratie en uitbreiding van het landhuis Duin - en Kruidberg terwijl ook de restauratie van met name het interieur van bioscoop Tuschinski in Amsterdam veel aandacht kreeg. Dit bijzondere nummer, dat ook weer inzendingen voor de redactieprijsvraag 'Nieuw in oud' bevatte, werd officieel uitgereikt in Duin en Kruidberg aan de Commissaris van de Koningin in Noord-Holland dr. J. van Kemenade. Redactieraad De redactieraad kwam in 2001 zes maal in Amsterdam bijeen op 18 januari, 2 maart, 16 mei 29 augustus, 26 maart en 21 november. De raad heeft tot taak de redactieformule van het tijd schrift, zoals geformuleerd in het redactiestatuut, te bewaken. Dit gebeurt door het evalueren achteraf van inhoud en vorm van verschenen nummers en het geven van adviezen voor komende nummers. Ook adviseert zij bestuur en redactie omtrent het tijdschrift. Een belangrijk advies in 2001 betrof een nieuwe vormgeving van met name het verenigingskatem en pagina een van het tijdschrift. De raad behandelde in 2001 notities over 'ambitie en werkelijkheid', taken en bevoegdheden van redactie en redactieraad en het PR-beleid van de vereniging. 44

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 45