6. College van technisch adviseurs Samenstelling van het college (per 31 december 2000) drs. J.C. de Kroon, voorzitter drs. J.P.J. van der Haagen, vice-voorzitter ir. L.W. Bameveld, Groningen S. Wieringa, Friesland ir. G.J. Tangerman, Drenthe ing. L.S. van Leeuwen, Overijssel ing. J.G.C. Scharten, Gelderland ir. F.W.P. van Wezel, Gelderland ing. R.J. Veelders, Gelderland ing. P.G.D. van Vliet, Utrecht ing. J. Bergshoeff, Flevoland W. Schagen, Noord-Holland ing. L.J. Eelman, Amsterdam A.C. Bitter, Zuid-Holland M. van Hemert, Zuid-Holland ing. L. de Visser, Noord-Brabant H.J.J. Oome, Noord-Brabant B.J.M. Tonies, Noord-Brabant mr. J.A. de Keuning, Zeeland ir. H.M.J. Palmen, Limburg ing. Chr. Versteeg, Limburg Mutaties Ir. F.H. Goppel moest in het verslagjaar wegens te drukke werkzaamheden zijn adviesfunctie voor de commissie Zuid-Holland neerleggen. Ing. J. Bergshoeff, M. van Hemert, mr. J.A. de Keuning, ir. M.H. Mauritz, mr. E.S. Hoogendijk en ing. Chr. Versteeg werden benoemd als technisch adviseurs. De heren Mauritz, Hoogendijk en Versteeg op grond van hun planologisch c.q. stedenbouwkundige achtergrond. Vergaderingen De technisch adviseurs kwamen in vergadering bijeen in Amsterdam op 22 januari, 7 mei en 30 oktober. De bijdragen in dit jaarverslag van de provinciale commissies maken melding van gevallen, die vanwege het beleidsrelevante karakter ook op de vergaderingen van het college van technisch adviseurs aan de orde werden gesteld. In het kader van de planologische monumentenzorg werd bijzonder aandacht besteed aan de standpuntbepaling inzake de Vijfde Nota over de Ruimtelijke Ordening. Ook de voorbereiding van een bijscholingscursus met betrekking tot de verhouding cultuurhistorie en planologie voor in beginsel alle provinciale commissieleden is tijdens de vergadering aan de orde gesteld. Voor standpunten over het beleid van de Bond Heemschut kan behalve het tijdschrift Heemschut ook de website worden geraadpleegd. 42

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 43