Limburg karakteristieke profiel van de straat verloren zal gaan. Aangezien het hier gaat om beschermd dorpsgezicht heeft de plaatselijke belangengroep protest aangetekend bij het gemeentebestuur en Heemschut om ondersteuning gevraagd. Achter de straat bevindt zich een natuurgebied en technisch adviseur B. Tonies heeft in een brief aan de gemeente geopperd om er een stiltegebied van te maken. In november 2001 heeft de gemeente een aanlegvergunning afgegeven. De provinciale commissie Noord-Brabant zal hier samen met de Van Abbestichting uit Eindhoven bezwaar tegen indienen. Ravenstein, bebouwing Bovenste Hoornwerk De gemeente Ravenstein heeft het voornemen om woningbouw te plegen op het vestingwerk (thans een grasveld) in het beschermde stadsgezicht van het stadje. Een voorbereidingsbesluit in verband met een bestemmingsplan is in de maak en de gemeente wil hoorzittingen houden. Heemschut heeft in november een zienswijze naar de gemeente gestuurd en werkt in deze zaak nauw samen de stichting 'Menno van Coehoom', die eveneens heeft gereageerd op deze gemeentelijke plannen. Zeeland, Pand Kerkstraat 105 De gemeente Landerd overweegt een sloopvergunning af te geven voor een cultuurhistorisch waardevolle boerderij aan de Kerkstraat in Zeeland, een kerkdorp dat onder de gemeente Landert valt. Aangezien de gemeente Landerd een van de weinige gemeenten in Noord- Brabant is die nog niet over een gemeentelijke monumentenverordening beschikt, is deze boerderij eigenlijk vogelvrij. Volgens de huidige eigenaar is de boerderij in slechte staat en niet meer te restaureren. Ook ligt de boerderij laag ten opzichte van de weg. De eigenaar wil een boerderij terugbouwen die een replica zal zijn van de bestaande boerderij, waardoor de cul tuurhistorische waarde echter verloren zal gaan. Technisch adviseur B. Tonies pleit voor restauratie van de boerderij, die samen met bijzondere bijgebouwen als een vlaamse schuur en een bakhuisje een perfect ensemble vormt. Heemschut en het Monumentenhuis Brabant adviseren de gemeente Landerd inzake deze kwestie. Public Relations Kontakten met het Monumentenhuis Brabant In het verslagjaar zijn er diverse contacten geweest tussen de technisch adviseurs en het Monumentenhuis Brabant, terwijl de directeur van het monumentenhuis regelmatig de ver gaderingen van onze provinciale commissie bijwoonde. Ook zijn er inmiddels plannen voor het gezamenlijk organiseren van een bijeenkomst, waarbij met bestuurders en ambtenaren van Brabantse gemeenten van gedachten kan worden gewisseld over de monumentenzorg. Hierbij zal in het bijzonder worden gesproken over het begrip 'Belvedere' en daarnaast over de mogelijkheden die er zijn voor een herbestemming van bedreigde monumenten. Adres secretariaatP/a Monumentenhuis Limburg Postbus 277 6040 AG Roermond telefoon: 0475 - 357800 meldpunttelefoon: 0475 - 350974 www.monumentenhuis.nl e-mail: bondheemschutlimburg@monumentenhuis.nl 39

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 40