Drs. L.H. van der Meule heeft in december 2001 zijn werkzaamheden als pr-medewerker beëindigd, maar blijft lid van de provinciale commissie. De heer Goppel heeft zijn technisch adviseurschap neergelegd maar blijft lid van de commissie, alsmede van de subcommissie objecten. De heer van Winsen wordt tweede secretaris in plaats van S. van Haersma Buma. De heer R. van Hemert is medio 2001 aangesteld als technisch adviseur en in december wordt de heer G.A. Vos voorgesteld als nieuw aan te stellen technisch adviseur ruimtelijke ordening. Als nieuw adviserend lid is toegetreden tot de subcommissie ruimtelijke ordening mevrouw M.C.R van Vliet. Vergaderingen De commissie vergaderde zes keer voor behandeling van algemene vraagstukken, bijzondere beschermingsgevallen en beheersaangelegenheden. Veel voorwerk werd verricht door de sub commissies. Het dagelijks bestuur, bestaande uit voorzitter, secretaris, penningmeester en de voorzitters van de subcommissies, alsmede de directeur bescherming (landelijk bureau) vergaderde telkens een uur voorafgaand aan de plenaire commissievergaderingen. In de vergadering van oktober introduceerde de vice-voorzitter van het algemeen bestuur, mevrouw drs. I. Günther de nieuwe algemeen directeur van de Bond Heemschut, de heer H J. Derksen. Nieuwjaarsreceptie Aan het voornemen van het algemeen bestuur om de nieuwjaarsreceptie met die van één van de provinciale commissies te doen samenvallen werd in 2001 voor de eerste maal gestalte gegeven. De nieuwjaarsborrel werd op 27 januari gehouden in Zuid-Holland in het Gedistilleerd Museum 'De Gekroonde Brandersketel' te Schiedam. Op 19 april organiseerde de commissie in samenwerking met het landelijk bureau de Heemschut-studiemiddag in het Dordrechts Museum ter gelegenheid van de tentoonstelling 'Griekse Goden en Helden in de tijd van Rubens en Rembrandt'. Hierbij werd tevens de voorjaarsnieuwsbrief aangeboden aan de burgemeester van Dordrecht. Beschermingsactiviteiten De beschermingsactiviteiten concentreerden zich op de veelal individueel door belangstel lende personen of organisaties gedane verzoeken om actie te ondernemen tot behoud van in slechte staat van onderhoud verkerende monumentale of anderszins waardevolle objecten. Deze verzoeken en meldingen werden verzameld op een basislijst van omstreeks 45 objecten en een reservelijst met ongeveer 25 (minder urgente) gevallen. Steeds meer wordt gebruik gemaakt van de aanmelding van nieuwe gevallen via de website van Heemschut, provincie Zuid-Holland. Teneinde de documentatie van de onderscheiden beschermingsobjecten te actualiseren en de aanvrager actiever bij de melding te betrekken is een meldingsformulier ontworpen waarin de melder voor zover mogelijk documentatie over het betrokken object kan aanbieden. Het afgelopen jaar is veel aandacht besteed aan actualisering van de basis- en reservelijst. Dit onderscheid is overigens na een 'opschoning' vervallen en er wordt nu slechts 1 lijst gebruikt met een onderscheid naar prioriteit. Eind 2001 bevatte de categorie met 'prioriteit 1' 17 gevallen, categorie met 'prioriteit 2' 5 gevallen en de restcategorie met 'prioriteit 3' eveneens 5 objecten. Gelet op het interne en informele karakter van dit overzicht is besloten om deze niet meer op te nemen op de (openbare) website van Heemschut, provincie Zuid-Holland. 32

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 33