Bilthoven, Villa Nimmerdor Sloop geprobeerd te voorkomen Breukelen, Zandpad Aanleg "nieuw landgoed" wordt ondanks bezwaren een feit Loosdrecht, Huis Eikenrode Verbouwing zonder vergunning, sloop onderdelen en ingrepen in het omliggende park worden gevreesd. Loosdrecht, Vervenershuisje Afbraak vanwege aanleg hotel helaas niet tegen te houden. Rhenen, Palmerswaard Het Utrechts Landschap verwerft de genoemde uiterwaard, waardoor de plannen voor een jachthaven van de baan zijn. Utrecht, Daalwijk De bouw van een flat in de tuin van dit landhuis wordt voorkomen Utrecht, Lucasbolwerk Onder het historische Zocherpark naast de Stadsschouwburg dreigt een parkeergarage te worden aangelegd. Vleuten, Druivenkas Dit unieke object wordt in de herinrichtingsplannen opgenomen en verplaatst. Vleuten, Tuinhuis kasteel Harmeien Dit tuinhuis wordt na restauratie verplaatst naar Kasteel Haarzuilens. Wijk bij Duurstede, Langs de Wal Restauratie van bestaande bebouwing in plaats van nieuwbouw wordt voorgesteld. Wijk bij Duurstede, Havenherinrichting Haven voor historische schepen dreigt te moeten wijken voor parkeerplaatsen. Publieksactiviteiten Op 29 september namen circa 40 leden deel aan de provinciale ledenexcursie, waarvan het thema 'Follies op de Utrechtse Heuvelrug' was. Follies zijn historische architectonische rariteiten, veelal uit de 18de en 19de eeuw, waarvan er zich in de provincie Utrecht heel wat bevinden. Gids was de heer H. Meulenkamp, auteur van een standaardwerk over Nederlandse follies, die de dag op zeer geanimeerde en deskundige wijze leidde. Public Relations De leden ontvingen tweemaal de provinciale nieuwsbrief 'De Heemschutter', waarin naast algemeen monumentennieuws verslag wordt gedaan over wat de commissie aan bescher- mingswerk onderneemt. Het blijkt een goed middel te zijn om contactpersonen en potentiële commissieleden te werven, en levert ook tips op over bedreigde monumenten. Ook verschenen in het tijdschrift Heemschut enkele artikelen over Utrechtse onderwerpen. Aandachtspunten voor de toekomst zijn het bekender maken van de naam en doelstellingen van Heemschut bij zowel overheid als het bredere publiek. 24

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 25