tegen de sloopvergunning van het hoekpand. Doel van de gemeente is nu behoud. Doetinchem, Schooltje van Alfred Tepe (1881/82) in de buurtschap Wijngaarden Voor het schoolgebouw bestaande uit twee leslokalen en onderwij zerswoning leek sloop in verband met het vigerende bestemmingsplan Bedrijventerrein Wijnbergen onvermijdelijk. Het Gelders Genootschap had in opdracht van de gemeente het gebouw beschreven, hetgeen voor Heemschut aanleiding was de gemeente te verzoeken alles in het werk te stellen het gebouw alsnog te behouden. Aan de eis tot herbestemming werd voldaan toen de eigenaar van de be- drijfskavel waarop de school gelegen is, besloot om het gebouw te handhaven om het als showroom te gaan gebruiken. Ook de omringende beplanting blijft in tact, zodat de nieuw bouw op voldoende afstand komt te staan. Druten, complex De Hucht te Puiflijk De Stichting Baet en Borgh startte een art. 3 procedure tot het behoud van een 18e"eeuws com plex (oorspronkelijk een touwslagerij, later boerderij met grote tabaksschuur). Heemschut heeft adhesie betuigd. Duivenbebouwing rond St-Remigiuskerk (toren 12e eeuw, laatgotisch schip, neogotisch transept, koor) Mede als gevolg van een eerder bezwaar van Heemschut tegen de maatvoering van de geplande nieuwbouw en geringe afstand tot twee rijksmonumenten, is in het bestemmingsplan de afstand tot de kerk iets vergroot. Echteld, steenfabriek de Vlamoven Heemschut startte in 2000 een art. 3 procedure ter bescherming van de steenfabriek die dateert uit het begin van de 20s*e eeuw. De Minister van OC&W besloot vanwege de monumentale waarde een negatief advies omtrent de sloopaanvraag af te geven. Harderwijk, buitengebied Heemschut heeft graag gebruik gemaakt van de uitnodiging van de gemeente om in het vooroverleg commentaar te leveren op het bestemmingsplan buitengebied in voorbereiding. Het plan bevat een duidelijke visie op hoofdlijnen en verder wordt onder andere getracht duidelijk te maken wat onder landschappelijke kwaliteit moet worden verstaan. Ons inziens is dit een moeilijk te toetsen aspect voor het welstandstoezicht, reden waarom de gemeente is gewezen op het beeldkwaliteitplan dat enkele gemeenten in de Achterhoek gezamenlijk hebben opgesteld en dat is verbonden aan het eveneens gezamenlijke bestemmingsplan buitengebied. Nijmegen, Singelproblematiek Een deel van de begroeiing op de singels met nu 6 rijen bomen wordt door kap bedreigd ten behoeve van een extra busbaan. Het gaat om een MSP beschermd stadsgezicht dat 10-15 jaar geleden is gerenoveerd. Oosterbeek, Van Borsselenweg 39 Het betreft een boerderij van vóór 1850, gelegen in het fraaie landschap van de Veluwezoom waarvoor de eigenaar een sloopvergunning had aangevraagd teneinde een grootschalige stoe terij te kunnen bouwen. Zowel de functie als de grotere bouwmassa's zouden sterk afbreuk doen aan het unieke karakter van de omgeving. Op initiatief van een aanzienlijk deel van de Oosterbeekse bevolking heeft Heemschut voor dit object een art.3-procedure ingesteld. Bewoners van Renkum en Oosterbeek hebben over de slechte gang van zaken rond een aantal monumenten een website opgericht. Oosterbeek, Villa Hartenstein Heemschut heeft mede op verzoek en ter ondersteuning van het bezwaar van de Vrienden van het Airbome Museum protest aangetekend tegen de bouw van een glazen liftkoker aan de buitenzijde van de villa. 21

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 22