Overijssel plan bouw van twee woonblokken in Rolde aan toegangsweg vanuit Assen plan uitbreiding voormalig gemeentehuis van Eelde-Paterswolde plan bebouwing perceel Vaart 104 - 106 in Assen plannen rond sloop panden in de Kruisstraat 14 - 30 in Meppel Publieksactiviteiten Excursie 5000jaar bouwgeschiedenis op de Hondsrug Onder de titel '5000 jaar bouwgeschiedenis op de Hondsrug' werd op zaterdag 21 april 2001 een excursie georganiseerd. De bijeenkomst ging van start in Exloo waar de 38 deelnemers werden geïnformeerd over de historie van het dorp en het verbouwingsplan voor het gemeen tehuis. Dat plan is van architectenbureau Alberts en van Huut, onder andere bekend van het Gasuniegebouw in Groningen en van museum De Buitenplaats in Eelde. Aansluitend volgde een rondwandeling door Exloo. Na de lunch werd door de boswachterij Exloo gereden en werd, via het nabijgelegen dorp Ees, het Nationaal Hunebedden Informatiecentrum in Borger bezocht. Hier kregen de deelnemers inzage in de schetsplannen voor de uitbreiding van dit centrum naar een ontwerp van Aldo van Eyck. Excursie Emmen, stedebouwkundige en architectonische ontwikkeling Op zaterdag 1 september 2001 werd in Emmen, in samenwerking met woningbouwcorporatie Wooncom te Emmen, een dag georganiseerd met als thema 'Emmen, stedebouwkundige en architectonische ontwikkeling'. Na een tweetal inleidingen werden per bus de besproken locaties bezocht. Hierna volgde een bezoek aan Emmer-Compascuum, waar de kanaalbebouwing en de kemontwikkeling van dit dorp ruime aandacht kregen. Public relations De inhoud van de website werd zoveel mogelijk actueel gehouden. Voor het tijdschrift 'Heemschut' en de Heemschut website zijn enkele artikelen aan geleverd. Adres secretariaat: Postbus 446 7600 AK Almelo Samenstelling van de commissie (per 31 december 2001) drs. H. Smit, voorzitter mevr. A. Sloot-Habers, secretaris G. Witteveen, penningmeester ing. L.S. van Leeuwen, technisch adviseur H.C. Methorst, tweede secretaris H.J. Nieuwenhuis, PR-medewerker B.J.M. Duimel mr. A.C. Nysingh Ir. G.Th. M. de Lange 17

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 18