Wij hebben de ondersteuning aan de actie beëindigd. Franeker Met de stichting 'Vrienden van Franeker' is uitvoerig gesproken over de ontwikkelingen in en rond de binnenstad. Met name de nieuwe ontwikkeling rond het Martiniplantsoen baart zorgen. Na discussie over de ontwikkeling en de bebouwing rond het voormalige Martinikerkhof is een gezamenlijk standpunt ontwikkeld dat door de vrienden zal worden doorgegeven in een van de inspraakavonden over de binnenstad. Een alternatief bouwplan met twee markante torens voor bebouwing grenzend aan het bekende kaatsveld, kon de waardering van de meeste leden wegdragen. Dongeradiel, Dokkum, nieuwbouw gemeentehuis en aanleg parkeerterrein Plannen voor een groot verkeersaantrekkend parkeerterrein in de binnenstad van Dokkum zijn nog steeds niet van de baan. De Commissie volgt de ontwikkelingen op de voet. Wymbritseradiel, IJlst De Vereniging Beschermd Stadsgezicht IJlst heeft ons gevraagd hen te ondersteunen bij het verweer tegen de plannen van de gemeente Wymbritseradiel voor het centrum van IJlst. De plannen voor de ontwikkelingen rond de panden van Nooitgedacht verdienen geen schoon heidsprijs. Heemschut adviseert de Vereniging. Harlingen, havenkwartier De plannen rond het Havenkwartier worden door een projectontwikkelaar uitgewerkt. Heemschut volgt de ontwikkelingen nauwlettend. Opsterland, Gorredijk De plannen voor de verbouw van de Koombeurs in het centrum van Gorredijk zijn in een ontwerp-fase. Ook hier volgen we de ontwikkelingen. Ameland, Nes Door belanghebbenden is Heemschut attent gemaakt op de mogelijkheid in het ontwerp- bestemmingsplan van bebouwing langs het historische Vermaningspad te Nes. Het ontwerp-bestemmingsplan is inmiddels aangepast. Heerenveen, Oranjewoud, een extra brug naar de Overtuin_ De Overtuin lijkt door de aanleg van een extra brug zijn unieke besloten karakter te verliezen. De plannen zijn nog niet afgerond, Heemschut volgt de ontwikkelingen. Publieksactiviteiten Heemschut Monumentendag Zaterdag 6 oktober werd de monumentendag in Harlingen gehouden. Begunstigd door alleszins redelijk weer bezochten 175 leden en overige belangstellenden uit alle delen van het land de Friese havenstad. Het stadhuis was voor de gelegenheid te bezichtigen en ook verschillende andere panden openden gastvrij hun deuren. In het museum Het Hannemahuis werden lezingen gehouden over het werk van de Hein Buismanstichting en over de toekomst van de stad. Public Relations Frieslands verleden digitaal belicht De vier nationale erfgoedkoepels DIVA, NCM, SNA en NMV zijn een pilot-project voor samenwerking in Fryslan gestart dat onder meer een internetsite voor omgevingsgeschiedenis moet opleveren. Naast een aantal professionele instellingen neemt ook de provinciale commissie Fryslan aan dit project deel. 15

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2001 | | pagina 16