IV Heemschut jaarverslag 2000 Heemschut in het nieuws Drie opmerkelijke krantenkoppen van het afgelopen jaar. 'Heemschut vindt Berenjacht' (Trouw, 2 maart 2000, naar aanleiding van het terugvin den van een schilderij in Amerika dat ooit tot een bijzonder historisch interieur in Dordrecht heeft behoord). 'Bewondering voor 'monumentale' activi teiten' (Noord-Holland Dagblad, 27 maart 2000, naar aanleiding van de Heemschut Monumentendagen Den Helder). 'KPN kan sloop Radio Kootwijk wel verge ten' (Cobouw, december 2000, naar aanleiding van de felle actie van Heemschut voor het behoud van het zendgebouw van Radio Kootwijk). Monument van de toekomst In 2000 werd het Bonnefantenmuseum in Maastricht door de redactie van het tijdschrift Heemschut uitgeroepen tot 'Monument van de Toekomst', naar aanleiding van een prijsvraag in het tijdschrift. De architect van het gebouw is de Italiaan Aldo Rossi. Het Bonnefanten museum te Maastricht is een prachtig gebouw, gelegen op het historische Céramiqueterrein en heeft met zijn hoogstaande architectuur een zeer gunstige invloed gehad op de omringende nieuwbouw op het terrein. Heemschut publieksactiviteiten Heemschut organiseerde in 2000 twaalf publieksactiviteiten, waarbij bijzondere cultuurmonumenten toegankelijk waren voor het publiek. De Heemschut Monumenten dagen werden in 2000 in Den Helder, Meppel, Middelburg, 's-Hertogenbosch, Delden en Amersfoort georganiseerd. Tijdens de Heemschut Muzikale Monumenten in Urk, Appingedam en Oosterbeek kon worden genoten van muziek in een passende monu mentale omgeving. De landelijke excursie voerde naar het Belvedere-gebied 'De Zak van Zuid-Beveland' in Zeeland. U kunt meer lezen over de publieksactiviteiten van Heemschut in het uitgebreide jaarverslag, of over de komende activiteiten op de website www.heemschut.nl/md/index.htm Cultuurhistorische folders Naar aanleiding van de Heemschut Monumentendagen verschenen in 2000 vier cultuurhistorische folders, die uitnodigen de historische schoonheid van Middelburg, Amersfoort, Delden en 's-Hertogenbosch te ontdekken. De folders zijn te bestellen bij het bureau van Heemschut, telefoonnummer (020) 622 52 92, en kosten ƒ5,- inclusief verzendkosten. Heemschut in actie. Bijzondere openstellingen in 2000 Drie voorbeelden van eenmalige openstellingen van monumenten tijdens publieksactiviteiten van Heemschut. Kasteel Twickel in Delden. De Statenzaal in Middelburg. Fort Erfprins te Den Helder. Heemschut Persprijs 1999 De Heemschut Persprijs werd dit jaar op 29 september 2000 uitgereikt in het Amsterdamse Bethaniënklooster door burge meester Mr. Schelto Patijn van xMnsterdam. De Heemschut Persprijs is ingesteld om het maken van journalistieke producties over de bescher ming en/of beleving van cultuurmonumenten te stimuleren. De prijs werd gesponsord door aannemersbedrijf Kneppers uit Amsterdam De eerste prijs kwam dit jaar toe aan de meest vooraanstaande en gevreesde monumenten beschermer van Amsterdam, de heer Geurt Brinkgreve. Al 2 5 jaar beschrijft hij de vaak ongelofelijke lotgevallen van monumentaal Amsterdam. Het productieteam van de regio nale omroep TV West won de tweede prijs voor een reportage over de school van architect Duiker in Scheveningen. Heemschut op Internet Op de website van Heemschut verscheen in 2000 een uitgebreide pagina met verwij zingen naar monumentaal Nederland. Het volledige jaarverslag 2000 èn het laatste nieuws over Heemschut kunt u vinden op www.heemschut.nl

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 4