een rijke geschiedenis. Tevens waren de Rooms-katholieke Blasiuskerk, de Oude Blasiuskerk, het Zoutmuseum, de Noordmolen, de tuinen van Kasteel Twickel en de bijbehorende Oranjerie, en bij hoge uitzondering, Kasteel Twickel zelf te bezichtigen. Het aantal bezoekers bedroeg 247, waarvan 93 niet-leden. Heemschut Muzikaal Monument Urk, zaterdag 14 oktober Het muzikaal monument ging van start met een begeleide rondwandeling Urk, de z.g. Ginkiestocht (stegentocht). Aansluitend sprak de heer W. Baarsen, wethouder van cultuur gemeente Urk, een welkomstwoord in het Kerkje aan Zee. In deze kerk werd vervolgens vocale en instrumentale muziek uit verschillende stijlperioden uitgevoerd. Vanwege het Bachjaar was er speciale aandacht voor de muziek van Bach. De uitvoerenden waren Adri Steenhoek, kerkmusicus te Heiloo (orgel), Marije Steenhoek, studente conservatorium Amsterdam (zang) en Maarten Jan Hoekstra (hoboïst). Het aantal bezoekers bedroeg 57, waarvan 2 niet-leden. Heemschut Monumentendagen Amersfoort, zaterdag 4 en zondag 5 november Beide dagen vonden begeleide stadswandelingen in de historische binnenstad van Amersfoort plaats. Bovendien was het Culinair Museum, het hofje Armen de Poth, de Mannenzaal van het St. Pieters en Bloklands Gasthuis geopend voor het publiek. Tevens was het mogelijk een lezing van de heer C. van de Braber, Hoofd Monumentenzorg Amersfoort, te bezoeken in het Oude Stadhuis. Ook was de Koppelpoort te bezichtigen en de Onze Lieve Vrouwetoren te beklimmen. In het Stadsinformatiecentrum De Observant werd de eerste cultuurhistorische Heemschutbrochure van Amersfoort gepresenteerd aan de heer T. de Man, wethouder Monumentenzorg van Amersfoort, in het bijzijn van de directeur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, prof. drs. A.L.L.M. Asselbergs. Het aantal bezoekers bedroeg 400, waarvan 47 niet-leden. Heemschut Muzikaal Monument Appingedam, zaterdag 11 november Het muzikaal monument in Appingedam was gewijd aan het Sint-Maartensfeest. Na een begeleide stadswandeling door het Groningse plaatsje Appingedam kwamen de bezoekers aan in de Nicolai kerk, waar de heer S. Glas een inleiding verzorgde. Vervolgens sprak mevrouw M.C.W. van Hall, wethouder van cultuur van de gemeente Appingedam, een enthousiast welkomstwoord. Het Nicolaï Consort met de uitvoerenden Jitske Steendam (sopraan), Robert Pot (dwarsfluit), Joke Mennes (cello) en Adolph Rots (orgel) gaven een prachtige uitvoering in de middeleeuwse kerk. Tot slot vertelde de verhalenverteller Fre Schreiber op een boeiende wijze het verhaal van Sint Maarten voor jong en oud. Buiten de kerk vierde de jeugdige bevolking van Appingedam het Sint-Maartensfeest en liet zo zien dat deze oude traditie nog springlevend is. Het aantal bezoekers bedroeg 68, waarvan 28 niet-leden Heemschut Muzikaal Monument Oosterbeek, zaterdag 9 december Het programma van de dag ving aan met een bezoek en een rondleiding in het Airbome Museum Oosterbeek. Vervolgens vertrok het gezelschap te voet naar N.H. Kerk. De groep werd welkom geheten door de wethouder van cultuur van de gemeente Renkum, de heer E.F.J.G.M. Goossens. Aansluitend verzorgde de heer H.A. Duinhoven een inleiding over de roerige geschiedenis van de Oude Kerk te Oosterbeek, één van de oudste nog in gebruik 45

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 49