Heemschut Muzikaal Monument Deventer, zondag 2 april Het muzikaal monument in de Hanzestad Deventer was gewijd aan het joodse leven in Deventer. Het middagprogramma vond plaats in het Etty Hillesum Centrum in de historische binnenstad van Deventer. Mevrouw Rita Bos, voorzitter van het Centrum, hield een korte inleiding over deze instelling en de heer Bemard Duimel, algemeen directeur van Heemschut en commissaris van de NV Bergkwartier, sprak over het Bergkwartier, de gerestaureerde middeleeuwse wijk in Deventer. Tijdens het muzikale gedeelte werd Klezmer muziek uitgevoerd door het ensemble de JoJaJo's: Johan Smit (klarinet), John Bos (accordeon), Jan Miedendorp de Bie (contrabas) en Trude Vis (zang). Daarvoor kon de bezoeker deelnemen aan een stadswandeling langs joods erfgoed in de stad en langs het joodse kerkhof. Het aantal bezoekers bedroeg 67, waarvan 20 niet-leden. Heemschut Monumentendag Meppel, zaterdag 15 april Tijdens deze dag had Heemschut in samenwerking met de gemeente Meppel, de VW Meppel, de Stichting Oud-Meppel en Meppeler amateur-historici een interessant programma samengesteld. Niet alleen was er een stadswandeling, ook konden de deelnemers een ontdekkingstocht maken door deze Drentse plaats aan de hand van een speciaal voor de gelegenheid uitgegeven boekje. De heer Oldebesten, wethouder van Meppel, kreeg bij de uitreiking het eerste exemplaar van deze uitgave overhandigd. Tijdens deze dag konden niet alleen onroerende monumenten worden bezocht, maar ook varende monumenten: de bezichtiging van vier historische vaartuigen stond op het programma. In het voormalige Raadhuis was ter gelegenheid van de Heemschut Monumentendag een schilderijententoonstelling ingericht. Het aantal bezoekers bedroeg 167, waarvan 24 niet- leden. Heemschut Monumentendagen Middelburg, zaterdag 17 en zondag 18 juni Het thema van deze monumentendagen was 'Middelburg, bestuurlijk centrum van Zeeland'. Tijdens deze dag bleek Middelburg niet alleen het bestuurlijk, maar ook het monumentale centrum van Zeeland te zijn. De bezoekers hadden de gelegenheid vele indrukwekkende monumenten te bekijken, zoals het Van der Perrehuis. Ook werd recht gedaan aan het handels- en VOC verleden van Middelburg: vele gebouwen met wortels in dit verleden als de VOC-pakhuizen aan de Kinderdijk en het woonhuis van de opper-equipagemeester van de VOC-werf konden worden bezocht. Het aantal bezoekers bedroeg 150, waarvan 20 niet-leden. Heemschut Monumentendagen 's-Hertogenbosch, zaterdag 24 en zondag 25 juni Tijdens de Heemschut Monumentendagen 's-Hertogenbosch werd aandacht geschonken aan de restauratie van de omvangrijke vestingwerken en de wijze waarop dit project werd gerealiseerd. Op het programma stonden onder meer een rondvaart over de Binnendieze, een historische stadswandeling, de Sint-Janskathedraal, museum de Bouwloods en het Zwanebroedershuis. Het aantal bezoekers bedroeg 148, waarvan 19 niet-leden. Heemschut Monumentendag Delden, zaterdag 7 oktober Tijdens deze dagen konden de bezoekers deelnemen aan Stad en Ambt Delden, een plaats met 44

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 48