Amsterdam Adres secretariaat: Langswater 769 1069 EG Amsterdam Samenstelling van de commissie Amsterdam (per 31 december 2000) mr. E. Dienaar, voorzitter mr. R. Vos, vice-voorzitter R. van Brenkelen, algemeen secretaris (tot juni) mw. drs. M.J. Kuipers-Verbuijs, algemeen secretaris (vanaf juni) drs J. Ober, penningmeester, PR-medewerker ing. L. Eelman, technisch adviseur mw. ing. B. Alberts drs J. Beelen, archeologie en educatie mr E. Hogendijk technisch secretaris, vanaf december technisch adviseur mw A. Mars, PR-medewerker Mutaties De heer van Brenkelen was tot 1 juni algemeen secretaris en werd toen opgevolgd door mevrouw Kuipers-Verbuijs. Mevrouw Mars was tot juli PR-medewerker, om te worden opgevolgd door de heer Ober. De heer Hogendijk was vanaf april technisch secretaris, vanaf december technisch adviseur. Vergaderingen De commissie is het afgelopen jaar negen keer bijeen geweest. Beschermingsactiviteiten Behouden gevallen a. Berlageblokken van de architect H.P. Berlage in Amsterdam-Oost. b. Brandweerkazerne aan de Ruyterkade Niet behouden gevallen c. Keizersgracht 573, behoud van de monumentale trap met vide en lichtkoepel d. Voormalig Leesmuseum, Rokin: interieur: tegelplateau's van Plateelbakkerij De Distel Ondernomen acties e. Behoud Centrale Markthal aan de Jan van Galenstraat f. Terugplaatsen van het Monument, opgericht ter nagedachtenis aan de zeevaarders die in dienst van Stoomvaartmaatschappij Nederland tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn omgekomen, op de kop van het Java-eiland. g. Tulpstraat, behoud van het straatbeeld. h. Binnen Gasthuisterrein: protest tegen het bouwvolume van een nieuwe bibliotheek binnen het beschermd stadsgezicht en de sloop van voormalig ziekenhuisgebouwen en van recent gebouwde woningen. i. Het Nieuwe Rijksmuseum. Mr. E. Hogendijk heeft namens de commissie een stelling voor de discussie ingezonden, die onder nr. 63 is opgenomen in het stellingenboekje. 38

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 42