Uitwisseling stukken Boerderijenstichting Zeeland In november besloten de Boerderijenstichting Zeeland en de Provinciale Commissie hun vergaderstukken uit te wisselen, teneinde daarvoor in aanmerking komende acties te kunnen coördineren. Public Relations In het jaar 2000 werden de pr-activiteiten voor een groot gedeelte in dienst gesteld van de landelijke organisatie. In Zeeland vond een drietal evenementen plaats. In de eerste plaats de overhandiging van het aprilnummer van het tijdschrift op 27 april in het Van de Perrehuis in Middelburg Daarna volgden de Heemschut Open Monumentendagen op 17 en 18 juni eveneens in Middelburg en tenslotte werd de landelijke Heemschutexcursie op zaterdag 26 augustus georganiseerd in het waardevol cultuurlandschap van de Zak van Zuid-Beveland. Hoewel de verantwoordelijkheid voor de organisatie van deze evenementen berustte bij het landelijk bureau, werden er vanuit Zeeland veel hand- en spandiensten verricht, met name door de PR-medewerker, mevrouw B.I. Sens en de heer A.P. de Klerk. De stelselmatige activiteiten op pr-gebied zijn er op gericht de naamsbekendheid van Heemschut te vergroten, de sympathie voor het werk van de Bond te verbreden en op die manier proberen te bereiken dat meer mensen zich bij Heemschut zullen aansluiten. Als belangrijkste PR-activiteiten kunnen worden genoemd: - publicaties vanuit Zeeland in het landelijk Heemschut-tijdschrift; - waar nodig publicaties vervaardigen en verspreiden over actuele onderwerpen die tot de beschermingstaak van Heemschut moeten worden gerekend; - onderhouden van contacten met regionale media; folderverspreiding op plaatsen waar monumenten door publiek worden bezocht; - presentatie van Heemschut bij feestelijke openingen van gerestaureerde monumenten; - nieuwsbrief uitgeven voor Heemschutleden in Zeeland en andere belangstellenden en instanties (2x per jaar); - leggen en onderhouden van contacten met verwante organisaties, waaronder de Heemkundige Kringen; - onderhouden en uitbreiden van het (Zeeuwse) netwerk; - ondersteunen van landelijke PR-activiteiten die in Zeeland worden georganiseerd; 33

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 37