Zeeland Adres secretariaat: Sardijngeullaan 9 4371 PS Koudekerke Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2000) ir. R.M.Th. Adriaansens, voorzitter mw. mr. C.F.V. Herbers-Schoenmakers, secretaris drs. H.M. van den Boomgaard, penningmeester drs. W. Heijbroek, vice-voorzitter G.M. Baijens, PR-medewerker vacature, Technisch Adviseur drs. A.P. de Klerk mw. drs. B.I. Sens Mutaties De heer B. Oele heeft te kennen gegeven vanaf 1 januari 2001 niet langer deel te zullen uitmaken van de Provinciale Commissie Heemschut. In de vergadering van 11 december werd afscheid van hem genomen. Heemschut is hem veel dank verschuldigd voor zijn inzet gedurende zeer vele jaren. De heer H. Goedegebuure heeft helaas om gezondheidsredenen zijn werk als Technisch Adviseur van de Commissie Zeeland moeten beëindigen. Zijn kundige inbreng en zijn aardige, maar vooral verhelderende schetsen, zullen node worden gemist. Ook hij wordt bedankt voor zijn grote inzet voor het werk van Heemschut. Naar opvolgers wordt naarstig gezocht. Het heeft tot begin 2001 geduurd eer voor de technisch adviseur een opvolger was gevonden in de heer mr. J. A. de Keuning, juridisch en bouwkundig adviseur en beëdigd taxateur onroerende zaken te Vlissingen. Vergaderingen De commissie vergaderde in 2000 vijf keer, namelijk op 16 februari, 12 april, 28 juni, 16 oktober en 11 december. Een werkgroep, bestaande uit de voorzitter, de PR-medewerker, de technisch adviseur (zolang deze nog actief kon zijn) en de secretaris, kwam evenzo vele malen bijeen ter bespreking van actuele zaken. Een andere werkgroep ter ondersteuning van de landelijke excursie (zie hierna), bestaande uit de leden de heer de Klerk, mevrouw Sens en de heer Baijens, vergaderde een aantal malen. Beschermingsactiviteiten Borsele: boerderij Stenevate Het gemeentebestuur van Borsele heeft besloten bij de verbouwing van de monumentale boerderij Stenevate geen wijziging in de daknok aan te brengen ten behoeve van het toelaten van daglicht. Het gemeentebestuur is daarmee tegemoet gekomen aan het door Heemschut ingediende bezwaar tegen het doorbreken van de noklijn van de schuur. Borsele: Viskot Hoort, Ziet, Zwijgt staat op het Viskot in de dorpskern van Borssele. Dit gebouwtje deed in vroeger dagen dienst als visafslag. Er zat in die tijd zelfs nog een politiecel aan vast, waarin de veldwachter landlopers en dronkaards kon opsluiten. Het gebouwtje dient nu alleen nog als 29

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 33