Beschermingsactiviteiten Breukelen Eerder behandelde gevallen als de aanleg van een "nieuw landgoed" aan het Zandpad en de geplande bouw van een tweede Vechtbrug blijven aandacht krijgen, zonder dat er zich beslissende ontwikkelingen voordoen. Loosdrecht, het 18e-eeuwse "Huis met de twee ogen" Het 18e-eeuwse "Huis met de twee ogen" aan de Oud-Loosdrechtsedijk wordt wederom met sloop bedreigd, hoewel het gaat om een voor de omgeving beeldbepalend pand dat in goede staat verkeert. Naast Heemschut hebben ook andere partijen zich tegen sloop uitgesproken. Een beslissing is nog niet genomen. Loosdrecht, landgoed Eikenrode Het landgoed Eikenrode wordt te koop aangeboden; daardoor zal waarschijnlijk op het nu nog rustige en openbaar toegankelijke natuurgebied gebouwd gaan worden. Vleuten-de Meem Medio 2000 is er weer een PC lid aan de slag gegaan in de Gemeente De Bilt. In het resterende deel van het jaar zijn de contacten met de netwerkleden, de historische verenigingen in de Bilt en Maartensdijk versterkt en is kennis gemaakt met de ambtenaar Monumentenzaken en de Gemeentelijke Stedenbouwkundige. Na de herindeling omvat de Gemeente De Bilt de kernen De Bilt/Bilthoven, Maartensdijk, Westbroek en Hollandsche Rading. Gelet op de vele plannen binnen de nieuwe Gemeente is extra waakzaamheid in het komende jaar geboden, waardoor er zeker weer "gevallen" aan de orde zullen komen. Publieksactiviteiten Excursie Dit jaar werd de ledenexcursie georganiseerd in samenwerking met de Historisch- Geografische Vereniging Utrecht en de Vogelwacht onder de vlag van het project "Natuur- Cultuur 2000" van de Provincie Utrecht. Centraal stond de Lopikerwaard en de rol die het water voor de geschiedenis en natuur van het gebied heeft gespeeld. Bezoekers konden op eigen gelegenheid een aantal industrieel-historische objecten bezoeken, onder meer een stoomgemaal en een sluizencomplex. 23

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 27