Utrecht Adres secretariaat: Muntstraat 16 3961 AL Wijk bij Duurstede Samenstelling van de provinciale commissie (per 31 december 2000) ir. N.R.A. Krekel, voorzitter drs. P.C. van der Eerden, secretaris ing. P.D. van Vliet, technisch adviseur H.E. Dekhuijzen drs. P. Donkersloot J.H. van Doom M. Jansen J.F.K. Kits Nieuwenkamp H.F. Kuiper mr. B.G.M Lacor drs. M.G. Lemmens, PR-medewerker E. Maes drs. C. Staal drs. M.H. Stafleu drs. C. Verhaar Mw. M. de Wit ir. P.S.A. de Wit Mutaties In het afgelopen jaar hebben we helaas afscheid moeten nemen van onze zeer gewaardeerde commissieleden C. Staal en M.H. Stafleu, die zich jarenlang met veel enthousiasme en kennis van zaken voor Heemschut hebben ingezet. Wij verwelkomden van harte de heren Donkersloot, van Doom en Kits Nieuwenkamp, die alle drie op veel deskundigheid en ervaring op monumentengebied kunnen bogen, en die onze commissie hopelijk nog lang blijven versterken. V ergaderingen/ beschermingsactiviteiten De commissie Utrecht heeft zich het afgelopen jaar doelbewust minder op afzonderlijke gevallen geconcentreerd, en meer aandacht geschonken aan bredere thema's op monumentengebied. Zo is er onder meer van gedachten gewisseld over de door de Provincie Utrecht ontworpen Cultuurhistorische Hoofdstructuur, en de rol die de PC bij het maken en beoordelen van monumentenplannen zou kunnen of moeten spelen. Daarnaast is er in november een bijeenkomst georganiseerd voor alle netwerkleden in de provincie, met het doel om informatie uit te wisselen en onderlinge contacten tot stand te brengen. Het versterken en ondersteunen van het netwerk is in dit jaar een terugkerend thema geweest. Ook de Beleidsnotitie 2000-2005 en de rol en die de PC in de toekomst zou kunnen spelen zijn uitgebreid besproken. 22

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 26