Vergaderingen De Commissie vergaderde in 2000 vijfmaal plenair en wel op 11 februari, 7 april, 16 juni, 11 augustus en 13 oktober. Op 11 februari was voor het eerst, als toehoorder, aanwezig de heer H. Ladrak uit Erica. Bij de vergadering van 7 april trad deze toe als nieuwe lid van de Commissie, waarmee deze nu ook een vertegenwoordiger in de Z.O.-hoek van Drenthe heeft. De voor 15 december geplande vergadering moest wegens verhindering van de voorzitter naar 12 januari 2001 verschoven worden. Die van 16 juni werd ook bijgewoond door drs. J.P.J. van der Haagen, landelijk directeur juridische en ruimtelijke zaken van de Bond Heemschut. Naast de plenaire vergaderingen vonden diverse, informele, besprekingen plaats tussen enkele leden van de Commissie over actiepunten ten huize van één van hen. De plenaire bijeenkomsten vonden, net als in voorgaande jaren, plaats ten kantore van 'Het Drentse Welstandstoezicht'. Voor de verleende gastvrijheid is de Commissie zeer erkentelijk. Beschermingsactiviteiten Onder dit vaste agendapunt komen in elke vergadering onderwerpen aan de orde die door leden van Heemschut of andere personen zijn ingebracht. De Technisch Adviseurs gaan vervolgens na of zo'n onderwerp nader door de Commissie is te onderzoeken. In 2000 passeerden o.a. de volgende onderwerpen de revue: voorgenomen bouw flats in de buurt van 'Het Kasteel' in Coevorden de 2e hoofdontsluiting van de wijk Kloosterveen in Assen herinrichting van delen van het centrum van Assen, resp. Plan Oud Zuid, Covecoterrein en De Blauwe As locatie nieuw gemeentehuis Tynaarlo te Vries te bouwen woonblokken in Rolde ontwerp-bestemmingsplan bedrijventerrein Messchenveld in Assen bestemmingsplan Weeshuisweide Coevorden voorgenomen bouw van winkelcentrum in Klazienaveen op een te overkluizen deel van het kanaal ('t Schip') dreigende sloop pand Havenstraat 2 in Erica Publieksactiviteiten De voorbereidingen voor en de organisatie van de Monumentendag in Meppel op 15 april werden voor een groot deel door leden van de Commissie verzorgd. Deze dag kan als een succes beschouwd worden met zo'n 200 deelnemers. Op zaterdag 7 oktober vond, speciaal voor de Drentse leden, een (goed bezochte) excursie naar het Reestdal plaats, waarbij o.a. de landgoederen De Havixhorst en Dickninge bezocht werden en inleidingen werden gehouden door provinciaal historicus de heer M.A.W. Gerding en de heer G.H. van de Wal van de Historische Vereniging De Wijk-Koekange. De organisatie van deze dag was geheel in handen van onze leden Amoureus en Jantzen. Public Relations De inhoud van de website werd zoveel mogelijk actueel gehouden. Het e-mailadres van de P.C.-Drenthe werd veranderd in dat van de secretaris. In het blad 'Heemschut' verschenen artikelen over het Nieuwbouwplan Weeshuisweide Coevorden en de "Blauwe As" van Assen. 14

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 2000 | | pagina 18