Heemschut IX Tijdschrift J-t, In het verslagjaar heeft het tijdschrift zich verder ontwikkeld tot een blad, dat in de sector van de verenigingstijdschriften de vergelijking met andere bladen goed kan doorstaan. De redactie had ook in 1999 de ambitie een tijdschrift te maken, dat zich in het levendig spanningsveld tussen verenigingsblad en landelijk monumenten- tijdschrift bevindt. In zijn soort is Heemschut zelfs het grootste landelijke monumentenblad. Enerzijds wil de redactie, zoals zij in een recente notitie stelt, fungeren als middel tot interne communicatie tussen bestuur, kader en leden. Anderzijds wil zij de ontwikkelingen, vakdiscussies, trends en hypes in de monumentensector intensief volgen op een voor de lezer aantrekkelijke manier. Het tijdschrift wil een zowel spraak- als smaakmakend brandpunt van aandacht worden in monumentenland. De in 1999 nieuw benoemde PR-functionaris wordt ingeschakeld bij de presentatie van speciale nummers, zodat het tijdschrift de aandacht krijgt, die het verdient. Wat betreft de vormgeving ging de redactie voort op de weg van vernieuwing van de lay-out. De redactie streefde ernaar het tijdschrift enerzijds sprankelender te maken zonder dat dit afbreuk doet aan de wat rustige, voorname uitstraling van het blad. In 1999 liep het contract met mede-uitgever Waanders af en werd gewerkt aan de inhoud van een nieuw contract. Er werd een strakker productieschema ontwikkeld en Heemschut werd zelf volledig verantwoordelijk voor de uitgave van het tijdschrift. Waanders trok zich als mede-uitgever terug en gaat zich volledig richten op de productie van het blad in technische zin. De advertentiewerving zal ook volledig onder de verantwoordelijkheid van Heemschut vallen, dat deze taak overigens zal uitbesteden. De redactie bestond in 1999 weer uit drs. A.M. ten Cate, drs. H.C. Franssen en eindredacteur drs. J. Kamerling en werd uitgebreid met drs. M. Polman. Aan het tijdschrift werkten in 1999 behalve de redactie mee: R. van Brenkelen, dr. H. Reijnders, G. Brinkgreve, drs.W.J. Pantus, mr. G.W. van Herwaarden, ing. S.J. Jantzen, drs. K. van der Ploeg, B. Kroon, W. Burgers, ir. J. Goijaerts, W. Cartigny, drs. J. Penders, drs. M. Berkers, H.Tulleners, ir. A. Lieth, H. van den Eeden, dr. M. Roscam Abbing, drs. L.E Kloos, mr. E. Dienaar, J.A. Mulder, dr. J.H.P. van der Vaart, R.N. Hulsman, drs. C.M. de Bruyn, drs. J.J. Bollebakker en dr. R.F. Roegholt. En verder de PR-medewerkers J.D. Gerritsen, drs. L.H. van der Meule, H. Nieuwenhuis, G.M. Baijens, drs. F.E.R. Hovens, drs. M.G. Lemmens, J.H. Keunen, drs. M.J.A. Vooijs, drs. M.E. Koning, drs. L. Boivin en A. Mars. In 1999 werd een themanummer over Friesland uitgegeven en verschenen in elk nummer omslag artikelen. In het februarinummer was het omslag artikel gewijd aan de omroepgebouwen in Hilversum, waarvan een aantal is voorgedragen voor de Rijksmonumentenlijst. Ook kreeg in dit nummer het zojuist gestarte Belvedere-project aandacht. Het nummer bevatte ook de eerste aflevering in de serie Tijdschrift 7 5 jaar over de geschiedenis van Heemschut, voor zover afleesbaar in het tijdschrift. Het aprilnummer besteedde in het omslagartikel :ri ËU; OL%j3£llfe$ll°>'> SIII-A.i '-,W: •.-'.M'ifil BESCHERMING C ULTUURMONUMENT EN v.H ris--ïW»" V\v' VVf,uuli.'cingi'H in \maak afgelopen i- Momimi'nk'n van de lockoniil Het decembernummer was o.m. gewijd aan Monumenten van de Toekomst. Op de verrassende cover de Toren van Ruigoord, een millenniummonument gebouwd door de bewoners van het kunstenaarsdorp in Ruigoord. 51

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1999 | | pagina 53