prachtige landelijk omgeving, reed een paardentram. Er waren verschillende rondleidingen en demonstraties. De monumentendagen in Leek konden gerealiseerd worden met hulp van Tineke Vooijs (PR-medewerker van de provinciale commissie Groningen), de plaatselijke instellingen, een groot aantal enthousiaste vrijwilligers en een financiële bijdrage van de gemeente Leek. De dagen trokken slechts 109 bezoekers. Ook hier hielpen de weergoden niet echt mee. Muzikaal Monument Amerongen, zondag 24 oktober In het 17de-eeuwse kasteel Amerongen brachten Elena Pojidaeva (alt) en Viviana Sofronizki (klavecimbel) een aantal klassieke stukken ten gehore van o.a. Sweelinck, Huygens, Purcell en Scarlatti. De directeur van het kasteel, mevrouw Paul, gaf tekst en uitleg over de geschiedenis van het monument. Hierna konden de ongeveer 120 deelnemers op eigen gelegenheid de Galerij, Gobelinkamer, Koningskamer en vele andere vertrekken van het kasteel bekijken. Heemschut Monumentendagen Leeuwarden, zaterdag 6 zondag 7 november Deze monumentendagen hadden als thema 'vorstelijk Leeuwarden' en stonden in het teken van de sporen van de Nassau's in de Friese hoofdstad. Bezoekers konden aan de hand van een uitgebreide, vrolijk oranje brochure een groot aantal monumenten bezoeken. O.a. het Stadhouderlijk Hof, het Stadhuis, de Prinsentuin, het Princessehof, de Prinselijke Stallen en de Prins van Waldeck. Op een aantal locaties werd men ontvangen door gidsen. Men kon zich op een unieke manier laten vervoeren per melkboot of koets. Op zaterdag werd er een lezing over Johan Willem Friso gegeven door de heer Bilker, voorzitter van de Stichting Nassau en Friesland. Mede dankzij de provinciale commissie Friesland en een groot aantal vrijwilligers werd het een succesvol weekend, dat door 301 mensen bezocht is. Muzikaal Monument Hasselt, zaterdag 11 december Op 11 december werd een speciaal kerstprogramma georganiseerd in de kerk te Hasselt, 's Ochtends bestond de mogelijkheid om het Oude Stadhuis, de Kalkovens en de Molen de Zwaluw te bezichtigen, 's Middags werden de bezoekers welkom geheten door Honorine van Citters, coördinator publieks activiteiten. Als eerste speelde organist Henk Kolk met een aantal leden van de fanfare een paar kerststukken van o.a. Bach. Daarna kon men pauzeren met koffie, een kerstkransje en een wandeling door de kerk. Hierop volgde een lezing van de heer Westerhof over de stad Hasselt en haar kerk. Ter afsluiting zong het vocaal ensemble Mattanja, onder begeleiding van organist Henk van Kolk, een aantal bekende kerstliederen. De dag werd bezocht door 120 mensen. 49 Tijdens het Muzikaal Monument in Hasselt op 11 december werd een speciaal kerstprogramma georganiseerd.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1999 | | pagina 51