Fossa Eugeniana, Walbeek (Duitsland) en het 'Hoogwaterhuis' en de 'Hansenhof, in het buurtschap Hasselt; een bezoek aan de watermolen van Arcen en een tweede bezoek aan de kasteeltuinen. De excursie werd voor een groot deel georganiseerd door de heer Hoebens met (voornamelijk administratieve) ondersteuning van het landelijk bureau te Amsterdam. Het aantal deelnemers was 252 en mede door het fraaie weer was de excursie zeer geslaagd. Overige activiteiten en contacten Ook in 1999 werden de activiteiten van het Monumentenkontakt, Kontaktorgaan voor monumentenorganisaties in Midden-Limburg, met belangstelling gevolgd. Monumentenkontakt werd in oktober 1991 opgericht op initiatief van de Heemkundevereniging Roerstreek en de Bond Heemschut, commissie Limburg, met als doel het uitwisselen van kennis en ervaring. De voorzitter heeft zitting in het algemeen bestuur van het Monumentenhuis Limburg. Om de wederzijdse informatie te vergroten en daar waar nodig zoveel mogelijk samen op te trekken, heeft de heer Huiberts zitting in de adviescommissie van de Stichting Limburgse Kastelen. Alle inhoudelijke zaken komen in deze commissie aan de orde. In het kader van de nieuwe ontwikkelingen bij het Monumentenhuis zal deze gegevensuitwisseling wellicht nog verder vorm kunnen krijgen Er werd ook onder voorzitterschap van de Stichting Monumentenhuis Limburg diverse malen overleg gevoerd inzake het op te richten meldpunt binnen de provincie Limburg. Gezien het overzicht van de gevallen blijkt dat de commissie Limburg steeds meer wordt ingeschakeld bij de bescherming van de jongere bouwkunst en stedenbouw. Hierdoor is er ook geregeld contact met de provincie Limburg inzake het Monumenten Selectie Project (MSP). Ook voor de komende jaren wordt ten behoeve van het beschermingswerk door de provincie Limburg weer een subsidie verstrekt aan de commissie Limburg. De landelijke discussie over de nieuwe koers van Heemschut kreeg in Limburg een vertaling in het concreet maken van de samenwerking in het Monumentenhuis Limburg. Die samenwerking bleek niet voor eenieder vanzelfsprekend, zoals de voorzitter mocht ervaren in zijn eerste vergadering van het algemeen bestuur. Nochtans zijn de voorbereidingen in 1999 zodanig afgerond, dat per 1 januari 2000 de samenwerking met het Monumentenhuis in Roermond feitelijk van start is gegaan. Doel is de faciliteiten van het Monumentenhuis optimaal te gebruiken en de kennis en kunde die er verzameld is in te zetten voor de werkzaamheden van de commissie, zonder dat de eigen onafhankelijkheid in het geding komt. De technisch adviseur en de secretaris hebben zitting in het Monumentenoverleg van de gemeente Roermond. Dit tweemaandelijks overleg wordt voorgezeten door de voor monumentenzorg verantwoordelijke wethouder waarbij afgevaardigden van vier organisaties actief op het gebied van monumentenzorg aanwezig zijn. 42 Landelijke Heemschut excursie naar Arcen in Noord-Limburg op zaterdag 4 september 1999, bezoek aan de brouwerij 'Arcen (foto: ir. P.J.A. Bongaerts)

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1999 | | pagina 44