Napoleontische tijd kreeg het voor korte tijd weer een militaire functie en werd het gemoderniseerd en van kazematten voorzien. Na de val van Napoleon heeft het nooit meer een militaire functie gehad. Na de lunch werd een bezoek gebracht aan de Karolingische ringwalburg in Oost-Souburg, die stamt uit de tijd van de Vikingen. Dit type burgen kwam vooral aan de Vlaamse en Zeeuwse kust voor. Op Walcheren waren er drie, de Duinburg in Domburg, de Middelste burg in Middelburg en de Zuidburg in Souburg. Deze laatste burg is nog zeer goed bewaard gebleven. Hierna reden de bussen langs verschillende onderdelen van het uit de Tweede Wereldoorlog stammende Landfront Vlissingen. Vervolgens bracht men een bezoek aan de middeleeuwse vestingwerken van het stadje Veere. Een korte bezichtiging van het prachtige gotische stadhuis van dit oude stadje besloot deze zeer geslaagde Heemschut-excursie. PR-activiteiten Op het gebied van public-relations is er veel aandacht besteed aan de excursie op 2 5 september. Door het vertrek van de secretaris werd bovendien de aan de excursie verbonden administratie voor een groot gedeelte door de PR-medewerker afgehandeld. De PR-medewerker verzorgde enkele artikelen in het Heemschut-tijdschrift en woonde de landelijke bijeenkomsten van PR-medewerkers bij. Uit publicitaire overwegingen maakt de PR-medewerker ook deel uit van de werkgroep die regelmatig bijeenkomt om de afwikkeling van de in behandeling zijnde 'gevallen' te begeleiden. Voor de organisatie van de landelijke Heemschutexcursie en Heemschut Monumentendagen in 2000 werden de eerste voorbereidende besprekingen gevoerd. Het opzetten en bijhouden van een fijnmazig communicatienetwerk blijft een zorg van de eerste orde. NOORD-BRABANT Adres secretariaat: Bossestraat 18 5374HTSchaijk Samenstelling van de commissie (per 31 december 1999) dr. P.G.J. Zelissen, voorzitter drs. ir. H.N.G.M. Boot, secretaris/penningmeester P.P.W. Eijssen, vice-voorzitter J. Beekmans jhr. L.E.D.S. van Bönninghausen tot Herinckhave drs. E. Dolne J.M.C. van der Eerden W.F.Jansen J.H. Keunen, PR-medewerker dr. A.J.C. van Leeuwen ing. Th.G.R. Linders H.J.J. Oome, technisch adviseur B.M.J. Tonies, technisch adviseur H.H.M. Strijbos ing. L. de Visser, technisch adviseur ing. H.J.P. van de Weem, ing. W.M. van Weert ir. J.W.G. Witmer Mutaties Na het overlijden van de heer mr. G.M. van Oerle in 1998 was het voorzitterschap van de provinciale commissie Noord-Brabant tot 10 februari 1999 in de bekwame handen van mr. H. Bergé. Op 17 maart 1999 volgde de installatie van de heer Zelissen, burgemeester van Grave, als voorzitter. Op 10 februari 1999 volgde de heer Van Leeuwen de heer A. Schenk op als lid van de provinciale commissie Noord-Brabant. Door het grote werkgebied van de provinciale commissie Noord-Brabant werd door het dagelijks bestuur van de Bond Heemschut besloten dat vanaf 1999 de provinciale commissie voortaan met drie technisch adviseurs zou kunnen gaan werken. Door het vertrek van ir. P.C. van Traa als technisch adviseur in 1998 waren er dus twee vacatures, die op 17 maart 1999 werden ingevuld door de komst van de heren Oome en Tonies als technisch adviseurs van de provinciale commissie Noord-Brabant. Op 24 november 1999 kondigde de heer mr. H. Bergé aan dat hij, vanwege zijn vergevorderde leeftijd, de provinciale commissie Noord-Brabant ging verlaten. De heer Eijssen volgde de heer Bergé op als vice- voorzitter. De provinciale commissie Noord-Brabant bestond op 31 december 1999 uit 18 leden. Vergaderingen In 1999 vergaderde de commissie zesmaal en wel op 10 februari, 17 maart, 12 mei, 21 juli, 6 oktober en 24 november. De vergadering van 12 mei werd op 38

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1999 | | pagina 40