Huize van Brienen van de Vereniging Hendrick de Keyser lieten fantastisch restauratiewerk zien. Het Bartolottihuis aan de Herengracht, waar het Theater Instituut gevestigd is, toonde hoe een herbestemming een multifunctionele meerwaarde geeft. Internet De commissie heeft de Amsterdamse pagina's van de Heemschutwebsite in eigen beheer gekregen. Dat betekent dat de commissie nu zelf wijzigingen en actualiseringen kan aanbrengen. Twee leden van de commissie Amsterdam nemen deel aan het redactie- overleg van de landelijke Heemschutsite. De website trekt de aandacht. ZUID-HOLLAND Adres secretariaat: Voldersgracht 2 5-A 2611 EV Delft Samenstelling van de commissie (per 31 december 1999) drs. J.J. Bollebakker, voorzitter ir. M. Tillema, secretaris drs. J.E. van penningmeester mr. S. van Haersma Buma, tweede secretaris ir. V.J.J.A. Gijsbers, tweede penningmeester A.C. Bitter, technisch adviseur ir. J. Fens ing. F. Focke ir. F.H. Goppel, technisch adviseur P. Gort drs. L.H. van der Meule, PR-medewerker ir. M. van Winssen Mutaties Per 31 december 1999 nam voorzitter mr. Dirk W. Beels afscheid van de commissie. Van de traditionele eindejaarsvergadering met diner werd gebruik gemaakt om op passende wijze afscheid te nemen van de man die vijf jaar lang op inspirerende wijze de commissie heeft geleid. Tijdens een feestelijke borrel bij hem thuis werd zijn vrouw Anka met een bloemenhulde vereerd en gecompenseerd voor de veelvuldige afwezigheid van haar drukbezette echtgenoot. De aftredend voorzitter ontving een fraaie foto van zijn meest geliefde monument: Dordrechts Grote Kerk. Vice voorzitter Hans Bollebakker stelde zich kandidaat als opvolger van Dirk Beels en werd unaniem tot voorzitter gekozen. Kandiaat lid van de commissie drs. J. Dierdorp woonde de vergadering enkele malen bij. Vergaderingen In 1999 kwam de commissie zevenmaal bijeen. Steeds werd vergaderd op het provinciehuis met uitzondering van de twee laatste vergaderingen. De novembervergadering vond plaats in het kasteel De Crabbehof in Dordrecht waar een door de secretaris voorbereide brainstormsessie gelegenheid bood het commissiebeleid voor langere termijn uit te stippelen. De noodzaak van een visie op de samenstelling van de commissie en haar taken op langere termijn werd in de loop van 1(999 steeds duidelijker voelbaar, vandaar ook de bredere gedachtewisseling in De Crabbehof. Zuid- Holland blijkt niet alleen een grote provincie met veel vooraanstaande monumentale steden en dorpen, maar ook met een dicht verweven problematiek van grote infrastructurele werken, opdringende bebouwing etc. Hoe wil de commissie inspelen op de verschuiving van 31

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1999 | | pagina 33