OVERIJSSEL Adres secretariaat: Postbus 446 7600 AK Almelo Samenstelling van de commissie (per 31 december 1999) drs. H. Smit, voorzitter mr. R.F.A. Rorink, secretaris G. Witteveenpenningmeester B.J.M. Duimel mw. J.A. de Jong ing. L.S. van Leeuwen, technisch adviseur H.C. Methorst, tweede secretaris HJ. Nieuwenhuis, PR-medewerker mr. A.C. Nysingh A.J. Olthof dr. H. Reynders ir. D.M. van der Schrier ir. J.M. Veldhuis Mutaties De samenstelling van de provinciale commissie onderging een verandering: de heer Veldhuis kondigde halverwege het verslagjaar aan terug te willen treden als voorzitter. Hij heeft die functie elf jaar bekleed en vond het nu wel tijd om plaats te maken voor een opvolger. Die werd gevonden in de heer Smit, tot zijn pensionering in 1999 burgemeester van Hardenberg. Zijn betrokkenheid met Heemschut dateert al uit zijn studententijd. Hij is al jaren lid van Heemschut. De vergadering van 29 oktober was de eerste die door de nieuwe voorzitter werd geleid. Van de heer Veldhuis werd officieel afscheid genomen tijdens de laatste commissievergadering van het jaar. Dat gebeurde in restaurant De Keizerskroon in Deventer, waar de heer Veldhuis (voor deze gelegenheid vergezeld van zijn vrouw) tijdens een gezamenlijk etentje hartelijk werd toegesproken door tweede secretaris Methorst. Hij loofde de kwaliteiten van de scheidende voorzitter uitbundig en overhandigde hem een boekenbon en een fles wijn, bloemen waren er voor mevrouw Veldhuis Vergaderingen De commissie vergaderde in 1999 zesmaal en wel op 19 februari, 23 april, 11 juni, 10 september, 29 oktober en 17 december. Op de laatste bijeenkomst in restaurant De Keizerskroon na, kwam de commissie steeds bijeen in het Oversticht in Zwolle. Beschermingsactiviteiten Deventer, parkeergarage onder de Brink Er komt hoogstwaarschijnlijk geen parkeergarage onder de Brink. De plannen hiervoor verdeelden Deventer onmiddellijk in twee kampen: voor- en Ir. Hans Veldhuis (rechts), hier vereeuwigd tijdens de in juni 1999 gehouden excursie naar Singraven, was elf jaar voorzitter van de provinciale commissie Overijssel. Hij trad eind vorig jaar af en werd opgevolgd door drs. Herman Smit. De andere heren zijn van rechts naar links Bemard Duimel, lid van de commissie en algemeen directeur van Heemschut, Geirit Witteveen, penningmeester, en Henk Nieuwenhuis, PR-medewerker. 13

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1999 | | pagina 15