- de herinrichting van het gebied Roden-Norg - de structuurvisie Assen-Noord en de locaties voor nieuwe bedrijventerreinen in de Drentse hoofdstad - de locaties van de in Coevorden, Tynaarlo en Gieten te bouwen gemeentehuizen - de Zuid-tangent van de rondweg Groningen - illegale reclame langs de Drentse snelwegen - ontwikkelingsplannen voor de Vaart en de Weiersstraat in Assen - uitbreidingsplannen van Meppel richting Staphorst - de uitbreiding Roden-Leek ten koste van het kostbare tussenliggende potkleigebied De actie t.a.v. het gemeentehuis in Coevorden leidde snel tot een succes, toen de gemeente besloot de gewraakte locatie bij de Poppenharelaart van de lijst mogelijke vestigingsplaatsen te schrappen. Ook wat betreft de illegale reclame langs de snelwegen was er succes dankzij nieuwe regels in de gemeenten Hoogeveen en Assen. Naast deze grote 'gevallen' passeerden nog talrijke andere, meer op individuele objecten gerichte zorgpunten de revue. Publieksactiviteiten Voor de Drentse Heemschutleden werd in 1999 een tweetal excursies georganiseerd: op 24 april werd de Maatschappij voor Weldadigheid in Frederiksoord bezocht en op 18 september ging het per bus naar de veenkoloniën. Bij de excursie naar de heringerichte veenkoloniën was commissielid Harry Berg een bevlogen reisleider. De excursies werden als gewoonlijk voorbereid door de commissieleden Ge Amoureus en Sjoerd jantzen. Beiden zijn ook nauw betrokken bij de voorbereiding van de Heemschut Monumentendag in Meppel in april 2000. Public Relations Er werden twee mailings naar de Drentse leden verstuurd om hen uit te nodigen voor de excursies naar Frederiksoord en de veenkoloniën. De Provinciale Commissie streeft ernaar in elk nummer van het blad Heemschut informatie te geven over tenminste één van haar activiteiten. In 1999 werden in het blad artikelen geplaatst over: 11 Sinds jaar en dag heeft Heemschut Drenthe gastvrij onderdak bij de Stichting Het Drentse Welstandstoezicht in Assen, (foto: Sjoerdjantzen)

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1999 | | pagina 13