nieuwe status van de historische binnenstad als beschermd stadsgezicht. Redactieraad Samenstelling van de redactieraad A.M. den Haan, voorzitter drs. J. Kamerling, secretaris drs. J.J. Bollebakker B.J.M. Duimel J.D. Gerritsen P. de Ruiter De redactieraad kwam in 1998 zeven keer bijeen. Vaste agendapunten vormden de evaluatie van het laatst verschenen nummer van Heemschut en het doen van suggesties voor komende nummers. Ook houdt de raad zich bezig met advisering aan redac tie en bestuur over het redactiebeleid en productievoor- waarden op de langere termijn. De raad functioneert als een buffer tussen bestuur en redactie opdat de redactie zijn werk relatief autonoom kan verrichten en het bestuur niet in de verleiding komt op de stoel van de redactie plaats te nemen. Dit ver hoogt de motivatie en creativiteit van de redactie. In 1998 werd de restyling, waaraan het tijdschrift in 1997 onderworpen werd, verder geperfectioneerd. Ook werden in 1998 de resultaten op schrift gesteld van het panelonderzoek, dat op initiatief van het raadslid de heer drs. J.J. Bollebakker werd gehouden naar de waardering door de lezers van de restyling en de inhoud van het blad (zie boven). De redactieraad heeft in 1998 samen met de onderzoe ker, de heer drs. G.J.M. Sonnemans van de Stichting tot Bevordering van Monumentenonderzoek en Onderwijs, daarbij geassisteerd door initiatiefnemer drs. J.J. Bollebakker, een studiedag gehouden om de resultaten te bespreken. Ook is er samen met de geïnterviewden op initiatief van de redactieraad een ronde tafel-gesprek gehouden om verder lering te trekken uit hun opinies omtrent het blad. In 1998 deed de redactieraad ook een nota het licht zien over het redactiebeleid voor de komende jaren 'Tijdschrift in ontwikkeling'. In de nota wordt het panelonderzoek een sterke stimulans voor de redactie genoemd om op de ingeslagen (vernieuwende) weg voort te gaan. Redactie en redactieraad koesteren de ambitie het tijd schrift op een nog hoger niveau te brengen. De redactie zal scherper gaan selecteren op diepgang en veelzijdig heid maar ook de leesbaarheid scherp in de gaten blij ven houden. De redactie zal bovendien meer gaan anticiperen op komende gebeurtenissen in monumentenland, meer op de langere termijn gaan plannen en de mogelijkheden van de nieuwe basis-lay-out nog beter gaan benutten. Daarbij zal extra aandacht besteed worden aan een omslag, die in het oog springt, een goede 'menu-pagi na', meer en betere illustraties en aandacht verhogende elementen in de vormgeving. 47

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1998 | | pagina 49