en een groot kenner van de Zeeuwse dorpstypen, een inleiding over de karakteristieke dorpstypen in Zeeland en die op Schouwen-Duiveland in het bijzonder. Hierna werd per bus een rondrit over het eiland gemaakt, waar bij in de eerste plaats het ringdorp Dreischor met zijn unieke door een gracht omgeven kerkring werd bezocht. Vervolgens ging de tocht naar Noordgouwe, een dorp met een minstens even interessante kerkring. Hier werd de lunch gebruikt, waarna de tocht via Brouwershaven en een aantal zeer oude Schouwse klei ne dorpen, zoals Brijdorpe, Looperskapelle en TMoordwelle werd voortgezet in de richting van de bekende Schouwse Westhoek, die als familie-vakantie- oord befaamd is tot ver buiten onze landgrenzen. Bij het middeleeuwse kasteel Haamstede werd nog een korte stop gemaakt, waarna via de Karolingische ring- walburg van Burg-Haamstede en de Plompe Toren, het enige restant van het in zee verdwenen dorp Koudekerke de bus terugkeerde naar Zierikzee. Een excursie die als zeer geslaagd mag worden beschouwd. Samenwerking met Zeeuwse heemkundige kringen In 1997 vond een bijeenkomst plaats met alle in Zeeland actieve heemkundige kringen, met als doel een bundeling van krachten tot stand te brengen, die bij eventueel te ondernemen acties de kans op slagen kan vergroten. Tot nu toe heeft dit eerste contact slechts in enkele gevallen geleid tot een nader gesprek of tot het inschakelen van Heemschut bij een te nemen actie. In het voorjaar van 1999 zal een nieuwe bijeenkomst met de heemkundige kringen worden belegd om te proberen de samenwerking meer inhoud te geven. Wel vond een gesprek plaats met de Vrienden van Middelburg, een vereniging die onder andere actie voert voor het behoud van de vele Middelburgse monumenten. PR-Activiteiten Er waren dit jaar twee bijeenkomsten waaraan op het gebied van Public Relations veel aandacht is besteed. Dat is in de eerste plaats de excursie in augustus, die met bijna 100 deelnemers zeker geslaagd kan worden genoemd, maar ook de voorbereiding van het muzikaal monument in december vroeg vrij veel aandacht. Bij dit laatste evenement is veel werk verzet door de vrijwilli gers van de St. Jacobskerk en door Mevrouw Honorine van Citters van het Bureau in Amsterdam. De PR-medewerker nam deel aan het kwartaal-overleg van alle provinciale PR-medewerkers in Amsterdam. Een nieuw initiatief op PR-gebied is de ontwikkeling van een Internet site, die het werk van Heemschut meer bekendheid moet geven. Alle provincies zullen hieraan een bijdrage leveren. Het up-to-date houden van de site zal de nodige aan dacht vragen. Het opzetten en onderhouden van een fijnmazig com municatie-netwerk blijft een zorg van de eerste orde. 33

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1998 | | pagina 35