I Voorwoord Aan het einde van dit verslagjaar is bekend geworden, dat de Vereniging Open Monumenten [hierna VOM] de overeenkomst met Bond Heemschut heeft onder tekend. Heemschut zal de publieksactiviteiten van de VOM in 1998 voortzetten, als de algemene vergadering van leden van de VOM het besluit tot opheffing van de VOM van het bestuur overneemt. Daarmee is een eind gekomen aan het lange proces van onderhandelen en overleggen met het bestuur van de VOM over de toekomst van hun publieksactiviteiten. Heemschut, zo heeft de algemene vergadering van leden, bijeen in de Amstelkerk, bepaald, zal de publieksactiviteiten gaan verzorgen. De doelstelling van Heemschut laat dit toe. Door middel van het organiseren van die activiteiten zal worden getracht een nog groter draagvlak te creëren voor het beschermingswerk. Getracht zal tevens worden de leden van de VOM de overstap te laten maken naar Heemschut. Daartoe zullen de huidige leden van de VOM het tijdschrift Heemschut in 1998 toegezonden krijgen. Na een, voor alle geledingen van de Bond Heemschut, bewogen jaar kunnen wij de toekomst van Heemschut zelf bepalen, door samen aan de slag te gaan om dit nieuwe beleid te gaan uitvoeren. Er is geen verslagjaar geweest onder mijn voorzitter schap waarin zoveel met elkaar is overlegd; er werden drie algemene vergaderingen van leden georganiseerd, alle te Amsterdam in de Amstelkerk, om de Heemschut leden te informeren, te interesseren en te laten besluiten om de publieksactiviteiten van de VOM niet alleen voort te zetten, maar ook om deze acticiteiten binnen de organisatie permanent vorm en inhoud te gaan geven. Ook werden er dit verslagjaar respectievelijk te Amsterdam, Zwolle en 's-Hertogenbosch, Regio bijeenkomsten georganiseerd voor de provinciale commissies. In dit verslag wordt daar apart aandacht aan besteed. Het bestuur kwam meer dan gebruikelijk in vergadering bijeen en de daaruit voortvloeiende besluiten werden door kleine commissies uitgevoerd. Vooral de inzet van bestuursleden heeft tot dit resultaat geleid; naar mijn mening een goed resultaat, waarmee de Bond Heemschut de toekomst met vertrouwen tegemoet kan zien. J. Franssen voorzitter 2

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1997 | | pagina 4