V Public Relations De provinciale commissies beschikken, op Friesland na, over een PR-medewerker. Deze persoon heeft allereerst tot taak om, in overleg met de voorzitter van de commissie, het beschermings- en bewakingswerk publicitair te begeleiden door in de landelijke, regionale en plaatselijke pers aandacht te vragen voor de gevallen. Tevens hebben de PR-medewerkers een taak om Heemschut nieuws, de hartpagina's van ons tijdschrift, van korte berichten te voorzien, zodat de leden het belangrijkste beschermingswerk van een provinciale commissie kunnen volgen. Het opzetten van een netwerk van informanten en reflectanten in de provincie en het steeds actualiseren van dat bestand, was ondermeer onderwerp van bespreking tijdens de PR-medewerkersbijeenkomsten in het Korenmetershuis te Amsterdam, respectievelijk gehouden op 26 februari, 21 mei, 24 september en 3 december. Helaas ontbreken de middelen om het PR-beleid professioneel aan te sturen vanuit het centrale punt te Amsterdam; de bijeenkomsten van de PR- medewerkers hebben derhalve ook als doel, de afstemming van de werkzaamheden en het uitwisselen van ervaringen. In de naaste toekomst zullen de PR-medewerkers bij de uitvoering van de activiteiten van de taak verbreding van de Bond Heemschut zoveel mogelijk worden betrokken. Plannen worden voorbereid door de Taakverbredingscommissie, waarin een vertegen woordiger van de PR-medewerkers zitting heeft. In 1997 is de ledenwerfactiviteit uitgevoerd in de vorm van de vele besprekingen en vergaderingen met allerlei instanties, ondermeer het Prins Bernhard Fonds en de Stichting VSB Fonds, om te komen tot een overeenkomst met de Vereniging Open Monumenten, die tenslotte op 24 december door het VOM-bestuur werd getekend. Daarin wordt geregeld dat de leden van de VOM worden aangespoord om lid te worden van Bond Heemschut. Verwacht wordt, dat minstens de helft van de ongeveer 7.000 VOM-leden deze overstap zal maken in 1998. Het ledenwerfmateriaal wordt niet uitgebreid; wel werd de Heemschutfolder Hebben is houden herdrukt in samenwerking met Waanders uitgevers te Zwolle. Heemschut was met het propaganda-materiaal op diverse manifestaties aanwezig, ondermeer op 30 mei tijdens de Nationale Monumenten Studiedag in de Oude Kerk te Amsterdam, de Open Monumentendag op 13 september en de presentatie van het jaarverslag van het Nationaal Restauratie Fonds, in aanwezigheid van mr. Pieter van Vollenhoven, te Den Haag. Contacten met de vele andere collega-instellingen zijn erin 1997 veelvuldig geweest. De algemeen directeur woonde namens het bestuur de eerste vergadering van de Raad van Advies van de Stichting Menno van Coehoorn te Utrecht bij. De algemeen directeur was bij de jaarvergadering van de Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond op 26 april in het museum te Schiedam als gast aanwezig. Op 30 mei woonde een delegatie van het bestuur de Nationale Monumenten Studiedag over het particulier initiatief in de monumentenzorg bij in de Oude Kerk te Amsterdam. In Den Haag bezocht de algemeen directeur de bijeenkomst van het Nationaal Restauratie Fonds over de Handleiding bij restauraties. De secretaris, de heer mr. E. Dienaar, woonde de halfjaarlijkse vergaderingen van Europa Nostra te Madrid en Thessaloniki bij. Namens het bestuur van Bond Heemschut heeft de heer drs. S. Sakko zitting in het (dagelijks) bestuur van het Nationaal Contact Monumenten. De penningmeester vertegenwoordigde het bestuur tijdens het bezoek op 18 september bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg te Zeist over de bijdrage uit de Pot Oud ten behoeve van het beschermingswerk van Heemschut. De voorzitter en de penningmeester onderhandelde, vergaderde en overlegde vele malen met het Prins Bernhard Fonds, de Stichting VSB Fonds en het bestuur van de VOM over een overeenkomst met de organisatie Open Monumenten. Namens het bestuur vertegenwoordigt mevrouw drs. I. Günther Heemschut in de Begeleidings commissie Experimenten Steunpuntennetwerk van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. De directie van Heemschut was aanwezig bij de viering van 50 jaar Rijksdienst voor de Monumentenzorg in het NAi te Rotterdam. 41

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1997 | | pagina 43