het kantoor van de Monumentenwacht en steunpunt Noord-Brabant te Vught, ter voorbereiding van de vergadering. Deze agendacommissie bestaat uit de voorzitter, de secretaris, de beide technisch adviseurs en de PR- medewerker. De heer P.P.W. Eijssen is aan de agenda commissie toegevoegd als juridisch deskundige, terwijl de heer Strijbos enkele keren als deskundige de vergaderingen van de agendacommissie heeft bijgewoond. Op 17 december werd na de reguliere commissie vergadering afscheid genomen van de heer Strijbos, die op 1 mei 1997 zijn functie als technisch adviseur had neergelegd. De heer Strijbos werd in een stijlvolle bijeenkomst, bijgewoond door o.a. de gedeputeerde voor o.m. cultuur, mevrouw drs. H.M.A. Magis-Habets, vertegenwoordigers van monumenten-organisaties en leden van onze eigen commissie, door de secretaris van het bestuur, de heer mr E. Dienaar, onderscheiden met de hoogste onderscheiding die de Bond Heemschut kent: de Tom Koot-penning. Gevallen Beek en Donkklooster De Rijksdienst voor de Monumentenzorg heeft per schrijven van 31 oktober aangegeven dat het pand voorlopig op de rijkslijst is geplaatst. Dit nadat de commissie had verzocht om voorlopige plaatsing op de rijkslijst; ook hebben we de provincie nadere informatie verstrekt. Berlicum., uitbreiding van de hervormde kerk Nadat Heemschut had ingestemd met de herziene uitbreidingsplannen van deze kerk, maakte het kerkbestuur bezwaar tegen de eis van archeologisch onderzoek rondom de kerk. Dit werd door de Rijksdienst Oudheidkundig Bodemonderzoek geëist en Heemschut drong hierop aan. De provinciaal archeoloog verzekerde Heemschut dat de uitslag van een aangespannen kort geding met een gerust hart kon worden afgewacht. Bredabebouwing van het Chasseeterrein De uitwerking van het in november 1996 voor het laatst gewijzigde totaalplan vordert zeer traag. Die uitwerking heeft de gebouwen, welke vanaf de oorsprong met instemming van de commissie werden aangewezen om in stand te worden gehouden, nog niet in gevaar gebracht. De nadere uitwerking wordt continu gevolgd. Budel, molenbiotoop molen Nooitgedagt Het bestemmingsplan is in overleg met de betrokkenen aangepast. De molenbiotoop is verzekerd. Buitengebied, reclame langs openbare wegen Naar aanleiding van een voorstel van onze commissie aan Gedeputeerde Staten, conform de provinciale verordening van de provincie Zeeland, lijkt de provincie Noord-Brabant het vergunningenbeleid weer naar zich toe te trekken en lijkt het daardoor afgelopen te zijn met de gemeentelijke willekeur op dit gebied. Cuijk, Maasboulevard De plannen zijn gewijzigd. De provinciale commissie heeft in 1997 een bezoek gebracht aan de gemeente en haar bestuur. Na een duidelijke uitleg door de wethouder omtrent de gewijzigde plannen kan Heemschut instemmen met deze plannen. Eindhoven, beschermd dorpsgezicht Riel Het bestemmingsplan van het gebied voldoet niet en er is een nieuw bestemmingsplan in de maak. Heemschut zal daarvan op de hoogte worden gehouden. Eindhoven, tangenten De plannen voor de tangenten rondom Eindhoven worden met respect voor natuur, landschap en archeologische en cultuurhistorische waarden opgesteld, zo bleek bij informatie bij de gemeente Eindhoven en Rijkswaterstaat. Vooralsnog is er voor Heemschut geen aanleiding tot actie. Gr ave, Arsenaal Onlangs is aangekondigd dat het Arsenaal verkocht wordt ten behoeve van een winkelpromenade. In afwachting van de definitieve plannen is schriftelijk onze verontrusting uitgesproken aan het college van B&W. Grave, Lovendaalsesingel Er zijn bedenkingen ingebracht bij het college van B&W tegen het voorontwerp van wijziging van het bestemmingsplan. Halsteren, Dorpsstraat 103 Halsteren is per 1 januari 1997 bij de gemeente Bergen op Zoom gevoegd. In een brief werd het college van B&W in februari verzocht om al het mogelijke te doen om het agrarisch interessante complex aan de Dorpsstraat te sparen. Het college heeft geantwoord dat ons standpunt bij de overwegingen zal worden betrokken en dat vooralsnog eerst het advies van de Rijksdienst wordt afgewacht. Helenaveen De plaatsing als beschermd dorpsgezicht en de plannen voor natuurbehoud zijn onderling afgestemd. Helmond, Kanaaldijk 121/123 Na bezwaarschrift onzerzijds heeft de gemeente besloten geen vergunning tot sloop van dit pand te verlenen. Het pand is inmiddels verkocht en zal worden gerestaureerd. s-HertogenboschTheater aan de Parade Om procedurele redenen moesten de plannen grondig worden gewijzigd. Er zal een nieuwe procedure worden opgestart, waarbij Heemschut, volgens toezegging van de gemeente, betrokken zal blijven. 's-Hertogenbosch, Zuidwest-tangent Heemschut is, samen met de plaatselijke groeperingen, in hoger beroep gegaan tegen de goedkeuring van de plannen door het provinciaal bestuur. 's-Hertogenbosch, Kruithuis De gemeenteraad heeft het bestemmingsplan vastgesteld en heeft alle ingebrachte bezwaren/ zienswijzen verworpen. Heemschut heeft een bezwaarschrift ingediend bij Gedeputeerde Staten; ook is inmiddels onderzoek door de gemeente 's-Hertogenbosch gedaan naar alternatieven in elders 36

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1997 | | pagina 38