van een goede samenwerking bij de aanwezigen inleidde. Hoewel het werk van de Heemkundige Kringen zich richt op een groot aantal facetten van het eigene van de streek, staat de bescherming van monumenten in de ruimste zin van het woord hoog op de prioriteitenlijst. Wat dat betreft lopen de activiteiten van de Heemkundige Kringen en van Heemschut parallel. Bij een goede samenwerking kunnen beiden eikaars acties ondersteunen en kan Heemschut tevens de steun aanbieden van het landelijk bureau te Amsterdam, terwijl Heemschut bij het ontwikkelen van een actie kan profiteren van het feit dat Heemkundige Kringen vaak sneller van bepaalde knelpunten op de hoogte zijn. Een bundeling van krachten kan bij het onder nemen van actie de kans van slagen vergroten. Tijdens de bijeenkomst kwamen een aantal zaken, met name in Hulst en Arnemuiden naar voren, waarbij de nieuwe samenwerking meteen gestalte kan krijgen. Het besluit tot een nauwere samenwerking kan een stap zijn in de richting van het op stapel staande provinciale beleid met betrekking tot een steunpunt cultureel erfgoed, waarin de verschillende ambtelijke en particuliere organisaties onder andere op het gebied van de monumentenzorg elkaar zullen ontmoeten. Inmiddels heeft een delegatie uit de provinciale commissie een bezoek gebracht aan Hulst om zich een beeld te vormen van de problemen op het gebied van de zorg om de monumenten van deze gemeente. Public Relations activiteiten Het streven blijft gericht op zo goed mogelijke contacten met de Heemschudeden en verwante organisaties. Om tijdig op bedreigde situaties te kunnen reageren, is de commissie sterk van de informatie uit deze contacten afhankelijk. Hoewel het Deltaplan veel verbetering in de verbindingen tussen de eilanden heeft gebracht, blijven de Zeeuwse regio's min of meer op zichzelf staande eenheden. Het is daarom van belang dat elke regio in de commissie is vertegenwoordigd. Toch zou het informatienetwerk nog fijnmaziger kunnen zijn. Het werken hieraan vraagt voortdurende aandacht. Om snel op gemelde gevallen te kunnen reageren komt een werkgroep uit de commissie regelmatig bijeen. Het hebben en onderhouden van contacten met andere organisaties blijft van groot belang. Er wordt dan ook veel verwacht van de aangehaalde contacten met de zeeuwse Heemkundige Kringen en Verenigingen. De Bond Heemschut moet duidelijk laten merken dat zij bestaat en via de daarvoor ten dienste staande media vertellen wat zij kan doen ter bescherming van de cultuurmonumenten. NOORD-BRABANT adres secretariaat Bossestraat 18 5374 HT Schaijk Samenstelling van de commissie (per 31 december 1997) mr. G.M. van Oerle, voorzitter drs. ir. H.N.G.M. Boot, secretaris/penningmeester J. Beekmans mr. H. Bergé, vice-voorzitter jhr. L.E.D.S. van Bönninghausen tot Herinckhave drs. E. Dolne J.C.M. van der Eerden P.P.M. Eijssen dr. ir. J. Hendrikx W.F.Jansen wzn. ing. Th.G.R. Linders drs. A.P.L.M. Schenk H.H.M. Strijbos ing. H.J.P. van de Weem ing. W.M. van Weert ir. J.W.G. Witmer ir. P.C. van Traa, technisch adviseur ing. L. de Visser, technisch adviseur J.H. Keunen, PR-medewerker Mutaties in de commissie Op 1 mei 1997 trad de heer Keunen uit Oirschot als PR-medewerker toe tot de provinciale commissie Noord-Brabant; dit als opvolger voor mevrouw G. Ackermans, die per 31 december 1996 de commissie heeft verlaten. De heer Strijbos had te kennen gegeven dat hij zijn functie als technisch adviseur per 1 mei 1997 zou neerleggen; als opvolger werd benoemd de heer Van Traa uit Helmond, die per 1 mei 1997 in functie is gekomen als technisch adviseur voor de provinciale commissie Noord-Brabant. De heer Strijbos blijft lid van de commissie Noord-Brabant. Vergaderingen In 1997 vergaderde de commissie zesmaal, en wel op 19 februari, 16 april, 18 juni, 3 september, 21 oktober en 17 december. De vergadering van 16 april werd op locatie in het gemeentehuis van de gemeente Cuijk gehouden, de vergadering van 21 oktober werd op locatie in het gemeentehuis van de gemeente Sint- Michielsgestel gehouden, de vergadering van 17 december werd op het provinciehuis te 's-Hertogenbosch gehouden; de overige vergaderingen werden gehouden in de vergaderruimte van het Noordbrabants Genootschap aan de Parade te 's-Hertogenbosch. Twee weken voorafgaande aan de commissie vergaderingen, kwam de agendacommissie bijeen in 35

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1997 | | pagina 37